YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Afyonkarahisar 3. Turizm Şûrası’na katılıyor. Afyonkarahisar 3. Turizm Şûrası’na katılıyor.
Afyonkarahisar 3. Turizm Şûrası’na katılıyor. Afyonkarahisar 3. Turizm Şûrası’na katılıyor.

Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imajını ve marka değerini yükseltmek, ilgili çalışmaları ve görüşleri ele almak üzere düzenlenecek 3. Turizm Şûrası, 1-3 Kasım 2017 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecek.

Afyonkarahisar adına 3. Turizm Şûrası’na İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, konaklama tesislerinin sahipleri, yöneticileri, Afyon Kocatepe Üniversitesi, TÜRSAB Dumlupınar Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı katılım sağlayacak.

Turizm meslek örgütleri, sivil toplum kuruluşları, sektör temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları ile akademik camianın katılacağı Şûra’da, sektörün mevcut durumu değerlendirilmesi, uygulama prensiplerinin güncellenmesi ve sektörün uzun vadeli, sağlıklı gelişimini sağlamak üzere ulusal bir turizm politikasının oluşturulabilmesi hedefleniyor.

Türkiye’nin uluslararası rekabet ortamında imajını ve marka değerini yükseltmek,  ilgili çalışmaları ve görüşleri ele almak amacıyla hazırlanan Şûra, Türkiye’nin turizm alanında 2023 hedeflerine ulaşması yolundaki vizyonunu da ortaya koyacak.

Gastronomiden turizm eğitimine kadar birçok konunun değerlendirileceği Şûra için, aralarında sektör temsilcileri, akademisyenler ve konuyla ilgili uzmanların bulunduğu 325 üyeden, 13 farklı komisyon oluşturuldu.

Öneri ve destekleriyle sektör temsilcilerinin yüzde 90’ının katkı sağladığı Şûra’nın hazırlık çalışmaları boyunca komisyon üyelerince toplamda 750 sayfalık öneri metni, 150 sayfalık çalışma raporu hazırlandı, 170 tebliğ başvurusu yapıldı.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir