YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Afyonkarahisar kışa hazır Afyonkarahisar kışa hazır
Kışa Hazırlık ve Karla Mücadele Toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz başkanlığında yapıldı. Afyonkarahisar kışa hazır

2017-2018 yılı kış döneminde mevsim şartlarının ağır geçmesi ihtimali göz önüne alınarak il genelindeki karayollarında alınacak tedbirlerin görüşülmesi, eksiklik ve ihtiyaç hissedilen konularda gerekli koordinasyonun sağlanması amacıyla kışa hazırlık ve karla mücadele toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Vali Yardımcıları Dr. Adem Uslu, Cafer Sarılı ve Erhan Günay, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Orhan Sırma, İl Emniyet Müdürü Fahrettin Şen, İl ve Şube Müdürleri ile diğer yetkililer katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz, Afyonkarahisar’ın kışının en yoğun yaşayan illerin başında geldiğini hatırlatarak, Ege Bölgesi’nde olmasına rağmen Doğu Anadolu şartlarından daha ağır bir kış geçirdiğini söyledi.
Afyonkarahisar karaollarının uzunluğuna da dikkat çeken Vali Tutulmaz, bu yolların 24 saat açık halde ve güvenli bir şekilde tutulmasının kamu görevlilerinin birinci sorumluluğu olduğunun altını çizdi.

Vali Tutulmaz, “Geçmişten bu tarafa gelen tecrübeler var, arkadaşlarımız bu tecrübelerinin ışığında sizlere sunum yapacaklar. Bizler de başka yerlerden elde ettiğimiz tecrübelerle ve sizlerin de katkısıyla bu bilgileri kaynaştıracağız. Önümüzdeki yıl inşallah herhangi bir sıkıntı olmadan bir kış geçiririz. Bunun için de hazırlığımızı iyi yapmamız gerekmektedir. Tüm kamu ve kuruluşlarının kendi sorumluluklarını çok iyi bilmesi gerekir, koordinasyonu çok iyi sağlamamız gerekir. Çünkü burada birden fazla kurumu ilgilendiren durumlar söz konusudur. İlimizde bu koordinasyon geçmiş yıllarda başarıyla uygulanmış ve inşallah bu yıl da aynı başarıyla devam ettiririz” dedi.
Toplantıda önceki kış döneminin değerlendirilmesi, karşılaşılan sorunlar, çözüm önerileri, Afyonkarahisar’da yaşanabilecek mevsim şartlarının olası olumsuzlukları karşısında alınması gereken tedbirler ile yapılacak çalışmalar hakkında İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce sunum yapılarak bilgiler verildi.

Toplantı sonrası konuşan Vali Tutulmaz, can ve mal kaybının en aza indirilmesi için her türlü tedbirin zamanında alınmasının gerektiğini belirtirken, meteorolojik gözlem, tahmin ve uyarıları zamanında yapan, güvenilir, yeterli ve etkin bir şekilde 7/24 esasına göre 1840 gözlem sistemiyle ülkemizin dört bir yanında faaliyetlerini sürdüren Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün güvenilir hava tahminlerinin yer aldığı verileri ve uyarılarının herkes tarafından dikkate alınması gerektiğini, Meteorolojinin sesi Radyosu FM 91.5 frekansından Afyonkarahisar ve çevresinden de dinlenebildiğini ifade etti.
Toplantı katılımcı kurum müdürlerinin kurumlarını ilgilendiren konularda karşılıklı bilgi vermeleri ile sona erdi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir