YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Afyonkarahisar Kültür ve Sanat Evine yakın ilgi Afyonkarahisar Kültür ve Sanat Evine yakın ilgi
Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sanat Evi, açıldığı günden bu yana yurtiçi ve yurtdışından ziyaretçi akınına uğruyor. Afyonkarahisar Kültür ve Sanat Evine yakın ilgi

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sanat Evi, açıldığı günden bu yana yurtiçi ve yurtdışından ziyaretçi akınına uğruyor.

Kentin Ot Pazarı Camii arkasındaki eski ambar olarak bilinen tarihi binayı restore ederek, Kültür ve Sanat Evi olarak hizmete açan Afyonkarahisar Belediyesi, ağırladığı yerli ve yabancı misafirlerle şehir turizmine büyük katkı sağlıyor. Turistik turlara da dahil edilen Kültür ve Sanat Evi, kent rehberinde gezilip görülecek önemli yerler arasında yer alıyor.
Yöresel ve kültürel değerlerimizin yaşatıldığı tarihi bina, ziyarete gelen konuklarını her bir ayrıntısıyla adeta geçmişe uzanan bir yolcuğa çıkartıyor. Kültür ve Sanat Evinde görevli uzman rehberlerin eşlik ettiği ziyaretlerde, özellikle yurtdışından gelen yabancı turistler ziyaret sonrası kente olan ilgiyi daha net ve gerçekçi bilgilerle kentten ayrılıyor.
Gelin odası, keçe ve lokum yapım odaları ile eski mutfak canlandırma odaları ve günlük yaşama dair mekanların bir arada olduğu Kültür ve Sanat Evinde, silikon heykellerle canlandırılan objeler ve insan figürler ise büyük ilgi görüyor.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir