YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

AK Parti İl Danışma Meclisi toplandı AK Parti İl Danışma Meclisi toplandı
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından 81. İl Danışma Meclisi Toplantısı parti binasında gerçekleştirildi. AK Parti İl Danışma Meclisi toplandı

Toplantıya, Milletvekili Hatice Özkal, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven ve çok sayıda partili katıldı.
Toplantının açılışında konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’da başlatılan AK Parti İlçe Kongrelerinin hepsinin tamamlandığını söyledi.
Yurdunuseven, “18 ilçemizde yaptığımız seçimlerle 11 arkadaşımızla yine beraberiz. Ama 7 ilçemizde ise yeni başkanlarımız görevi devraldılar. Öncelikle manevi destek olan Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte bizim yanımızda olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Milletvekillerimiz Av. Ali Özkaya, Hatice Özkal ve teşkilatımıza şükran borçluyuz. Yine ilerleyen günlerde de Afyonkarahisar İl Kongremizi gerçekleştireceğiz” dedi.
“İKİ HANELİ BÜYÜME BEKLENİYOR”
Yurdunuseven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik diktatör yakıştırmasında bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ı şiddetle kınadı.
Diktatör olan bir ülkede bu kadar konuşma hürriyeti diktatör deme hürriyeti olur mu? Diktatör sözünü kullanan siyasi partinin önce kendine bakmasını tavsiye eden Başkan Yurdunuseven, “9 seçimdir kaybeden ve o koltuğu bırakamayan kimler? Önce kendilerine baksınlar ondan sonra diktatör kimmiş karar versinler.” dedi.
Türkiye ekonomisinin son çeyrekte yüzde 5 civarında bir büyüme gerçekleştirdiğini aktaran Yurdunuseven, sözlerini şöyle sürdürdü:
“2018 yılının büyüme hanelerinin iki rakamlı olması öngörülüyor. İnşallah bunun olması için hükümetimiz gerekeni yapacaktır. Yine dünyada yapılmakta olan 10 büyük projenin 6’sı ülkemizde gerçekleştiriliyor. Bunları da AK Parti iktidarları yapmaktadır. Bundan da onur ve gurur duyuyorum. Yine ülkemizin yıllarda özlemini çektiği yerli otomobil içinde geçtiğimiz hafta 5 babayiğit çıktı. Burada da yine CHP zihniyeti kendini gösterdi. Onlara göre 10 sene sonra benzin ve mazot yok olacakmış, bitecekmiş. Yapılacak bu aracında hiçbir değeri kalmayacakmış. Zaten Cumhurbaşkanımızda öncelikli olarak hibrit veya elektrikli olmasını istediğini belirtmişti. Bunu bile onlar başka yerlere çekmeye çalışıyorlar. 2019 yılında prototipini göreceğimiz 2021 yılında seri üretime geçilecek yerli otomobilimiz ülkemize hayırlı olsun.”
“İGM’NİN TAHMİNİ BÜTÇESİ 160 MİLYON TL’Yİ AŞACAK”
İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel de AK Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatlarına yeni seçilen yönetimleri tebrik etti.
Sel, İGM’nin Kasım ayının toplantılarında bütçenin görüşüldüğünü belirterek, 2018 bütçesinin tahmini olarak 160 Milyon TL’yi geçtiğini söyledi.
Sel, Afyonkarahisar’a hiçbir zaman lüzumsuz yatırım yapmadıklarını dile getirerek, “Biz çalışmalarımızda çok titiz davranıyoruz. Hükümetimizin çıkardığı yasalarla şehrimize çok güzel hizmetler yapıyoruz. KÖYDES’den Afyonkarahisar’a bugüne kadar 96 Trilyon ödenek ayrıldı. Hemen hemen köylerimizin alt yapıları tamamlandı. Şu anda sosyal donatılara girmiş durumdayız” İfadelerini kullandı.
MÜTEAHHİTLER İŞLERE YETİŞTİREMİYOR
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise müteahhitlerin Afyonkarahisar Belediyesine yetişemediğini söyledi.
Başkan Çoban, “Eylül 2017 yılından itibaren belediyenin hiçbir kamu kurumuna borcu kalmadı. 2018 yatırım bütçemiz hazır. Müteahhitler Belediyemizin işlerine yetiştiremiyor. Hatta bazıları cezalı durumda çalışıyorlar. Basit işlerimizden tutunda büyük işlerimize kadar. Ama gerçekten işlerimizi yetiştiremiyorlar.” dedi
Toplantı Milletvekili Hatice Dudu Özkal’ın konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir