YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Akdağ Tabiat Parkındaki Çalışmalar Akdağ Tabiat Parkındaki Çalışmalar
Akdağ Tabiat Parkında gerçekleştirilecek olan büyük yatırımlar için çalışmalar hızla devam ediyor. Akdağ Tabiat Parkındaki Çalışmalar

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleri ile Akdağ Tabiat Parkında gerçekleştirilecek olan büyük yatırımlar için çalışmalar hızla devam ediyor.

Yapımına başlanan Gölet, Av köşkleri ve Kır lokantası ile çehresi baştan sona değişerek bölgenin büyük bir cazibe merkezi haline gelecek olan Akdağ Tabiat Parkının popülaritesi her geçen gün biraz daha artıracak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Mustafa Çöl; “Bizim burada amacımız Sandıklı Belediyesi olarak doğa turizmini, termal turizmi, tabiat turizmini birleştirmek ve gelen misafirlerimize farkındalık yaratmak. Son zamanlarda bungalov tarzı evlerin yapılmasıyla Akdağ cazibe merkezi haline geldi. Denizli’den Uşak’tan Burdur’dan Isparta’dan çevre il ve ilçelerden gelen misafirlerimiz kamp kuruyor ve termal bölgelerde konaklıyorlar” dedi.
Akdağ Tabiat Parkının önemli tesisler arasına gireceğini belirten Mustafa Çöl, “Akdağ Tabiat Parkı özellikle butik oteller, kayak merkezleri, spor kompleksleri, antrenman sahaları, motor sporlarının yapılabileceği alanların hayata geçmesi ile bölgenin sayılı tesisleri arasına girecektir. Bu çalışmaların ortaya çıkması, hazırlanması, bütçelerinin ayrılması gerçekten hiç kolay değil. Ben bu vesileyle Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na canı gönülden teşekkürlerimi sunuyor, ilçemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum.” Diye konuştu.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir