YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Akşener; “Bahçeli’yi biz Türkiye’nin en zarif en kibar erkeği olarak bilirdik” dedi ekledi… Akşener; “Bahçeli’yi biz Türkiye’nin en zarif en kibar erkeği olarak bilirdik” dedi ekledi…
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin sözlerine anlamlı bir yanıt verdi. Akşener; “Bahçeli’yi biz Türkiye’nin en zarif en kibar erkeği olarak bilirdik” dedi ekledi…

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla parti Genel Merkezi’nde atanamayan öğretmenleri kabul etti. Şehit olan öğretmenleri de unutmayan Akşener, onları saygı ve rahmetle andığını dile getirdi.

Öğretmenler gününü kutlayarak söze başlayan Akşener, öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yaptı. Atanamayan öğretmenlerin sorunlarının çözümüne katkı sağlayacaklarını söyleyen Meral Akşener, şöyle devam etti:“Bir yöntem belirledik partimiz de bu yöntem ile hareket edecek. Biz sizleri ve halkımızı dinleyerek proje üretmek üzere söz verdik. Sosyal medyanın mecralarının dışında televizyon ya da gazete üzerinden ses duyurabilme adına çok kısıtlı imkânı var. Bu durum sizler gibi bir siyasi parti olarak bizler için de geçerli. Vatandaşa ulaşma yöntemini eski konvansiyonel yöntemlerle yapma kararı aldık. Henüz yeni bir partiyiz Bitlis ve Edirne’ye gittik. Mardin ve Artvin ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz. Biz yerinde dinleyeceğiz çiftçinin sorunlarını, başka sorunları, sizler gibi arkadaşlarımızı dinlemek üzere bir sistem kurduk. Parti programımızda neye nasıl baktığımızı anlattık ama stratejilerimizi ve seçim projelerimizi de sizleri dinleyerek somut olarak hazırlayacağız. Bu Türkiye’de ilk defa yapılıyor.”

“BAHÇELİ’NİN SÖZLERİ TERBİYESİZLİK”

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Genel Başkan Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Parti’ye yönelik eleştirilerine ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

“Sayın Bahçeli’yi biz Türkiye’nin en zarif en kibar erkeği olarak bilirdik. Ama ‘basın kişinin dalına gör ondaki imanı’ diyorlar. Çok yadırgadım. Saygısızlık ve terbiyesizlik olarak gördüm. Haydi benden hoşlanmıyor anladık da pek çok insan gönlünü koydu partimize, onlara da böyle bir saygısızlık yapılmasına müsaade edemem.Bir siyasi parti kurulmuş, ‘Hayırlı olsun’ ya da ‘Muhatabız değildir’ diyebilirsiniz, bu da kabulümüzdür. Ama siz  ‘ipten saptan kurtulmuş insanlar bir araya gelmiş’ derseniz dediğim gibi terbiyesizlik ve saygısızlıktır. Hâlbuki çok memnun olması lazım sandalyesini tehditten çıktık. Rahat rahat uyuyordur geceleri.”

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir