YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Asansör takım olmak istemediğimiz için… Asansör takım olmak istemediğimiz için…
TFF 2. Lig Kırmızı grupta mücadele eden temsilcimiz Afjet Afyonspor Kulüp Başkan Ali Rıza Gürakar ve yönetim kurulu üyeleri basın toplantısında bir araya geldi.... Asansör takım olmak istemediğimiz için…

Takımın son durumu ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Kulüp Başkanı Ali Rıza Gürakar, “2016-2017 sezonunu şampiyonlukla neticelendiren takımımız bunun haklı gururunu hepimize yaşatırken devamındaki yapılanmada, tekrar teknik ekibimizle çalışma kararı alması işimizin devamlılığı ve takım yapılanmasında bize avantaj sağlamıştır. Sezon transferlerine girilirken, en iyi transfer yapısının; takım içerisindeki sözleşmesi biten ve katkısının bir üst ligde de olabileceğini düşündüğümüz arkadaşlarla tekrar anlaşma başarısı ile takımı muhafaza ettik” dedi.

TAKIMIN YAPISINI BOZMAMAYA GAYRET ETTİK

Kulüp Başkanı Gürakar, açıklamasına şöyle devam etti; “Dışarıdan alınan ve alınması düşünülen oyuncu seçilmesi takım yapımızı bozmayan ve ödeme dengelerini takım içerisindeki hiyerarşiyi bozmayacak şekilde düşünüldü. Dışarıdan alınan arkadaşlarda uyum sorunu çok kısa zamanda atlatarak katkıları zaman içerisinde deha’da artarak devam edecektir. 2. ligde ilk sezonumuz olması, şehrimizin de bu ligde yeni bir takım olduğumuzu bilmesi ve takım oluşumunun da sabırlı ve katkılı olmasını bekliyoruz. Zira bu ligde uzun senelerdir mücadele eden ve önemli yatırımlar yapan üst düzey takımlarla mücadele etmek bir birikim ve deneyim gerektirir. Asansör takım olmak istemediğimiz için sindire sindire ve hem tesisleşerek, alt yapısıyla beraber kalıcı olmaya çalışmak lazım.”

İDDİALI KONUŞMUYORUZ

Mütevazi olmaya dikkat ettiklerini ifade eden Başkan Gürakar, Afjet Afyonspor için ‘Şampiyonluk’ söylemlerinin sıkıntı yaşatabileceğini vurguladı. Gürakar, “Sezona başlarken hedefli bir takım olmamız gerektiğini her konuşmamızda dile getirdik. Ama iddialı konuşmalardan ziyade mütevazi olmaya dikkat ettik. Zira iddialı konuşmalar bizi hedef haline getirebilirdi. Hala aynı şekilde konuşmalarımıza dikkat ediyoruz. İddialı olmak ‘Evet’ ama futbolda lige yeni ısınan ve yeni yapılanan Afjet Afyonspor için ‘Şampiyonluk’ söylemleri sıkıntı yaratabilir. Futbolcu arkadaşlarımızla beraber maçlarda coşkulu, istekli, mücadeleci ve oynadığı oyundan zevk alan kısaca takımdaşlık ruhunu yaratan bir takım olma yolunda geçen seneden beri süre gelen takım imajını, sürekliliğini yaratmaya ve yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

12 MAÇTA 8 GALİBİYET ALDIK

Kulüp Başkanı Gürakar, takıma destek veren herkese teşekkür etti. Gürakar şöyle dedi; “Ligin başlamasıyla beraber 12 maçta 8 galibiyet, 3 beraberlik ve tek mağlubiyetteki tablo; 2,25’lik puan ortalaması gerçekten önemlidir. Devre arasına kadar en az kayıpla mütevazi işler yapmaya devam etmeye çalışacağız. Devre arasında Yönetim Kurulumuzla tekrar bilgi paylaşımı yaparak, daha iyi ve ileriye dönük neler yapabileceğimizi imkânlar ölçüsünde değerlendirmeler yapacağız. Yönetim Kurulu üyelerimizin yanı sıra, Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’a, Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Çoban’a, Eski Başkanımız Sayın Salih Sel’e, Afjet Müdürümüz Sayın Yusuf Ulutürk’e, ve taraftarlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ederiz” diyerek konuştu. Kulüp Başkanı Gürakar, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir