YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Bakan Eroğlu; “Bunlar vatan haini ne imamı?” Bakan Eroğlu; “Bunlar vatan haini ne imamı?”
Bakan Eroğlu Afyonkarahisar Budan Termal Otel'de düzenlenen Termal ve Çamur Festivaline katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, önemli mesajlar verdi. Bakan Eroğlu; “Bunlar vatan haini ne imamı?”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, soğuk hava ve yağışların devam edeceğini belirterek, sürücülere uyarılarda bulundu.

Afyonkarahisar’da Budan Termal otelde düzenlenen Termal ve Çamur Festivaline katılan Bakan Eroğlu, toplantı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Soğuklar ve kar yağışları başladığını hatırlatan Bakan Eroğlu, “Perşembe gününden itibaren Ege ve Akdeniz bölgeleri hariç tüm bölgelerimizde yağışlar devam edecek” dedi.
Daha sonraki günlerde yağışların devam edeceğini ifade eden Bakan Eroğlu, “Hava sıcaklığı de iyiden iyiye düştü. Bir de şunu hatırlatmak isterim, bundan sonra özellikle otomobille seyahat edeceklere sesleniyorum, kar lastikleri tatma mecburiyeti var biliyorsunuz, onlara bir tavsiyem var. Meteoroloji Genel Müdürlüğümüzün resmi web sitesinden mgm.gov.tr’den gidecekleri yol güzergahlarına ait bilgiler var. Gidecekleri noktaya yazıp buradan bakarlarsa yol durumunda ne var, sıcaklık veya don olayı var mı, yağmur veya kar var mı görme imkanları olacak. Basın mensupları vasıtasıyla bunun mutlaka duyurulmasını istiyoruz. Bir de Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz akıllı telefonlar için bir hizmet başlattı. Bu uygulamayı akıllı telefonlarınıza indirdiğiniz zaman, bütün uydu görüntüleri, hava sıcaklıkları, rüzgar durumu, şiddetli yağış, vesaire konularda bilgileri buradan görmek mümkün. Bu uygulamayı indirerek bütün vatandaşlarımızın bu hizmetten yararlanmasını istiyorum” diye konuştu.

“SURİYE YENİDEN İNŞA EDİLCEK”

Konuşmasında Suriye’nin Türkiye’nin gönül coğrafyası içerisinde bir ülke olduğunu vurgulayan Bakan Eroğlu, “Suriye’nin mutlaka yeniden inşası gerekiyor. Suriye’yi maalesef bazı güçler perişan etti maalesef, hain Esad Suriye’nin tamamen harap olmasına, ben her tarafını gezdim o güzelim Humus, Halep dolayısı ile maalesef harap oldu, yıkıldı, yakıldı ve bombalandı. Dolayısı ile buranın yeniden ayağı kalkması gerekiyor” dedi.
Fırat Kalkanı Harekatı ile Suriyelilerin yerleştiği bölgelerde gerekli hastane, sağlık tesisleri, içme suyu temini gibi çalışmaların devam ettiğini hatırlatan Bakan Eroğlu, “Türkiye olarak da bizde destek vereceğiz. Ama bilhassa Suriye’yi bu şekilde yıkıp, yakan bazı ülkeler var, burayı karıştıran ülkeler. Onların da ellerini ceplerine atmaları lazım, Suriye’nin yeniden inşası şarttır. Türkiye’de elinden gelen gayreti gösterecektir” şeklinde konuştu.

“BUNLARIN İNİNE GİRİLDİ”

FETÖ terör örgüt üyelerinin Almaya’da yeniden yapılınmaya çalışmaları ve para toplamalarının sorulması üzerine Bakan Eroğlu, şöyle konuştu:
“Türkiye’de örgütün üzerine gidiyoruz. Hakikaten FETÖ tarihimizdeki en alçak, en kanlı terör örgütü. Bu hain Türkiye’nin başına çok büyük çorap örmek istedi ama 15 Temmuz’da milletimizin kahramanlığı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın cesareti sayesinde bu püskürtüldü. Ancak bunlar yurt dışında gerek ABD’de, Almanya’da faaliyetlerine devam ediyor. Ama maalesef şunu ifade edeyim bazı ülkelerde bunları halen destekliyor. Ama eninde sonunda Türkiye Cumhurbaşkanımızın da ifadesi ile ‘bunların inlerine girildi ve son alçak tamamen etkisiz hale gelinceye kadar mücadelemiz devam edecektir.”

“BUNLAR İMAM FALAN DEĞİL TERÖRİST”
Konuşmasına Basın mensuplarına bir çağrıda bulunan Bakan Eroğlu, “Birde sizlerden bir şey rica ediyorum. Bunlara ‘FETÖ’nün imamı’ diyorsunuz. Bunlar imam falan değil. Bunlara mutlaka Allah rızası için ‘FETÖ haini, alçağı’ diye söyleyin. Ne imamı? Bunların imamlık ile alakası yok, bunlar hain. Medya bazen ‘falanca imam’, hadi sözde imam deseniz neyse ama imamda değil bunlar terörist, terörist başı ve onlara da terörist diyeceğiz. Özellikle bunu rica ediyorum. Allah aşkına bunlar hain. Bakın kanlı bir teşebbüste bulundular. En kanlı, en alçak ve bu teşebbüs Türkiye’yi yok etme, işgal etme ve parçalama girişimiydi. Ama Allah’a şükür milletimizin yazdığı destan sayesinde bu püskürtüldü. Hatta bu kahramanlık destanı sadece kendi tarihimize değil, dünya tarihine bir destan olarak geçti” diye konuştu.
Bakan Eroğlu daha sonra Emirdağ ilçesine hareket etti.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir