YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Başkan Çoban’dan ev ziyaretleri Başkan Çoban’dan ev ziyaretleri
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, eşi Emine Çoban ile birlikte ihtiyaç sahibi ailelerin yüzüne güldürmeye devam ediyor. Başkan Çoban’dan ev ziyaretleri

Dönem dönem gerçekleştirdikleri ev ziyaretleriyle zor koşullarda yaşamını sürdüren ailelerin yanında olan Başkan Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban, bu ziyaretlerde ailelerin sıkıntılarını dinleyip ihtiyaçlarını gideriyor.
DÖRT AİLEYİ ZİYARET ETTİLER
Bu doğrultuda, Belediye Yardım Biriminin belirlediği ihtiyaç sahibi dört farklı aileyi ziyaret eden Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban, bir kez daha gönülleri fethetti.
İlk olarak, Veysel Karani Mahallesinde; 3 ay önce eşini kaybetmiş, dört çocuğu ile birlikte yaşam mücadelesi veren bir annenin acısına ve sıkıntılarına ortak olan Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban, daha sonra Sahipata Mahallesinde; 3 yıl önce eşini kaybetmiş, üç çocuğuyla birlikte hayata tutunmaya çalışan vefakar bir anneye umut ışığı oldu.
Üçüncü ev ziyaretinde, yine Sahipata Mahallesi’nde; bir yıl önce eşinden boşanmış iki çocuğu ile birlikte, sadece devletin sağladığı imkanlarla yaşamaya çalışan bir anneye şefkat eli uzatan Başkan Çoban ve eşi, son olarak Eşrefpaşa Mahallesi’nde; bir yıl önce eşini kaybetmiş, tek başına üç çocuğuna bakmak zorunda kalan bir anneyi ziyaret etti.

YETİM ÇOCUKLARI SEVİNDİRDİLER
Her ziyarette gördüğü manzara ve dinlediği hayat hikâyeleri karşısında bir hayli duygulanan Başkan Burhanettin Çoban, geçim zorluğu çeken ailelere, mutfak aletleri, tekstil ürünleri ve aynî yardımların yanı sıra bir miktar maddi yardımda bulundu. Ziyaretlerde yetim çocuklarla da yakından ilgilenen Başkan Çoban ve eşi Emine Çoban, yaşadıkları zorluklara rağmen derslerinde oldukça başarılı olan çocukları tebrik edip; her birine, tablet, top, oyuncak bebek, oyuncak araba gibi çeşitli hediyeler verdi.
Devletin ve Belediye’nin sunduğu bazı sosyal yardımlardan habersiz olan aileleri bilgilendiren Başkan Çoban, ihtiyaç sahibi ailelerin her zaman yanında olduklarını söyledi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve eşi Emine Çoban’a ziyaretleri sırasında, Yardım Birimi Sorumlusu Ahmet Çınar ve Yardım Birimi personeli eşlik etti.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir