YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Başkan Çöl, çaresiz babanın çaresi oldu Başkan Çöl, çaresiz babanın çaresi oldu
Sandıklı'da böbreğini kızına veren iş bulmakta zorlanan babaya Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl sahip çıktı. Başkan Çöl, çaresiz babanın çaresi oldu

Afyonkarahisar’ın Sandıklı İlçesi’nde geçen yıl kızına böbreğini veren ve geçici olarak çalıştığı işten süre bittiği için ayrılıp işsiz kalan 54 yaşındaki Veysel Şahin’e Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl sahip çıktı

Evini geçindirmek ve kızının tedavi masraflarını karşılamak için iş isteyen Veysel Şahin, Sandıklı Belediyesinde işe başladı.

Sandıklı’ya bağlı Hisar Mahallesi’nde hamal Veysel Şahin, böbrek hastası olan ve diyalize giren kızı 27 yaşındaki Şerife Turhan’a 22 Mart 2016 tarihinde İzmir Ege Üniversitesi’nde yapılan ameliyatla böbreğini verdi. Tedavi ve ameliyat masrafları Sandıklı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından karşılandı. Böbrek nakli sonrası geçirdiği operasyon nedeniyle hamallık yapamayan Veysel Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a durumunu anlatan ve iş istediğini belirttiği bir dilekçe yazdı. Bunun ardından ilçedeki Fen Lisesi’nde geçici hademe olarak çalışmaya başladı. 8 ay çalıştıktan sonra süre bittiği için yine işsiz kalan Veysel Şahin’e Sandıklı SYDV tarafından bir defaya mahsus 400 lira ve bir miktar kömür yardımı yapıldı. Kızı Şerife Turhan’a ise 3 ayda bir bin 200 lira engelli aylığı bağlandı.
SESİNİ BAŞKAN ÇÖL DUYDU
Ailesinin geçimini sağlamak için iş aramaya başlayan ve basın aracılığıyla yetkililere seslenen Veysel Şahin’in sesini Sandıklı Belediyesi duydu. Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün talimatıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde Veysel Şahin’e iş verildi. Geçen pazartesi işe kabul edilen Veysel Şahin, bugün iş başı yaptı.
ALLAH RAZI OLSUN
İş bulduğu için mutlu olduğunu söyleyen Veysel Şahin, “Geçici çalıştığım iş sona erince işsiz kaldım. Belediyeye müracaat etmiştim. Haberler sonrası da Belediye Başkanım sesimi duydu. Beni işe aldı. Allah hepsinden, belediye çalışanlarından da razı olsun. Ailem de memnun. Dua ediyoruz. Artık bir lokma ekmek de evime ben götüreceğim. İşim oldu. Memnunum, mutluyum. Allah razı olsun. Belediyede çevre düzenlemede çalışacağım” dedi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir