YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ BİLGİSAYAR KODLAMA EĞİTİMİ BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ BİLGİSAYAR KODLAMA EĞİTİMİ
  Dinar Belediyesi tarafından 8-12 yaş arası öğrencilere uzman eğitimciler eşliğinde Bilgisayar Kodlama Eğitimi verileceği bildirildi. Dinar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, QNB Finansbank, Habitat... BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ BİLGİSAYAR KODLAMA EĞİTİMİ

 

Dinar Belediyesi tarafından 8-12 yaş arası öğrencilere uzman eğitimciler eşliğinde Bilgisayar Kodlama Eğitimi verileceği bildirildi.

Dinar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, QNB Finansbank, Habitat Derneği, Microsoft Türkiye ve Dinar Belediye Başkanlığı tarafından çocukların programlama ve analitik düşünme yeteneklerini geliştirmek üzere hayata geçirilen Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor projesi 25-26 Şubat 2017 ve 4-5 Mart 2017 tarihlerinde Dinar Belediyesi Meclis Salonunda 8-12 yaş arası öğrencilerimize ücretsiz olarak uzman eğitmenler tarafından kodlama eğitimi verilecek.

Proje, Afyonkarahisar’ın da dahil edildiği 25 farklı ilde 5 bin çocuk ile buluşacak. Eğitimlere katılan çocuklar, kendi ürettikleri projeleri değerlendirme şansı da bulacak. KODU ile program yazan ve tüm Türkiye çapında KODU Cup’a katılmak için başvuruda bulunan ve projelerini paylaşan adaylara ait projeler, oluşturulacak bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek. Dereceye girecek ilk 10 projenin sahipleri, 2017 yılında düzenlenecek KODU Cup Ödül Töreni’ne davet edilecek.

25-26 Şubat 2017 ve 4-5 Mart 2017 tarihlerinde Dinar Belediyesi Meclis Salonunda 8-12 yaş arası kodlama eğitimine katılmak isteyen öğrencilerin Dinar Belediye Başkanlığı Kültür Müdürlüğüne başvurmaları istendi.

Yerel Haber Ajansı

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir