YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Bilirkişi eğitimleri başladı Bilirkişi eğitimleri başladı
Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası , Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından ‘Bilirkişilik Temel Eğitimi’ verecek kurum olarak yetkilendirilmesinin ardından, sertifikalı ‘Bilirkişilik Temel... Bilirkişi eğitimleri başladı

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası , Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından ‘Bilirkişilik Temel Eğitimi’ verecek kurum olarak yetkilendirilmesinin ardından, sertifikalı ‘Bilirkişilik Temel Eğitim Programı’na başladı.
Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı tarafından ‘Bilirkişilik Temel Eğitimi’ verecek kurum olarak yetkilendirilmesinin ardından, sertifikalı ‘Bilirkişilik Temel Eğitim Programı’2017/1 Etap kursları başladı.
Oda Başkanı Kadir Arık Mesleki hayatında 5 yılını doldurmuş tüm meslek mensuplarına yönelik olan ‘Bilirkişilik Temel Eğitim Programı’nın ilk dersi Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Hizmet Merkezi’nde gerçekleştirilirken, programla bilirkişi olarak görev yapacak olan Serbest Muhasebeci ,Mali Müşavirler ve diğer meslek guruplarına temel, teorik ve uygulamalı eğitimleri verilmeye başlandı.
Eğitim programının ilk dersine Dr. Elif Kısmet Kekeç katıldı. Katılımcılara, “Türk yargı teşkilatı, yargısal faaliyet içerisinde yer alan süjeler” “yargılama hukukuna ilişkin temel hak ve ilkeler” ve “ispat hukukuna ilişkin temel kavramlar”, “bilirkişinin nitelikleri, bilirkişiliğe başvuru, sicil ve listeye kayıt”, “bilirkişinin yetkileri ve ödevleri”, “bilirkişilik etiği” konularında eğitim verildi.
Bilirkişi olarak görev yapacak olan Serbest Muhasebeci,Mali Müşavirlerin ve diğer meslek guruplarının katıldığı Bilirkişilik Temel Eğitim Programı, önümüzdeki günlerde 2017/ 2.dönem etap olarak devam edecek.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir