YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Büyükkalecik ismi Kocatepe oldu Büyükkalecik ismi Kocatepe oldu
AFYONKARAHİSAR'ın merkeze bağlı Büyükkalecik beldesinin ismi Kocatepe olarak değiştirildi. Beldenin isim değişikliği Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Büyükkalecik ismi Kocatepe oldu

AFYONKARAHİSAR’ın merkeze bağlı Büyükkalecik beldesinin ismi Kocatepe olarak değiştirildi. Beldenin isim değişikliği Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

 

Büyükkalecik Belde Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak, isim değişikliğini sosyal medya hesabından duyurdu. Başkan Çıngırak, “Bugün yayınlanan Resmi Gazete ile Afyonkarahisar İli Merkez İlçeye bağlı Büyükkalecik Beldesinin isminin “Kocatepe” olarak değiştirilmesi, 5393 sayılı Kanunun 10 uncu maddesi uyarınca uygun görülmüştür. Beldemize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

 

BELDE SAKİNLERİ ŞAŞKIN

 

İsim değişikliği konusunda bir bilgisi olmadığını belirten belde sakinleri, Büyükkalecik isminin Kocatepe olarak değiştirilmesini Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak’ın sosyal medya hesabından öğrendiklerini dile getirdiler.

İsim değişikliğinin neden gerektirdiğini de merak ettiklerini dile getiren belde sakinleri, “Kocatepe bizim için değerli ancak tarihte Büyükkalecik ismi de ayrı bir değere sahip. Bir tarihimize sahip çıkarken, diğer tarihimizi kaybediyoruz” şeklinde konuştular.

 

“KOCATEPE İLE BÜTÜNLÜK SAĞLADIK”

 

İsim değiştirmelere vatandaştan gelen tepkilerin tamamen siyaset ve kendisine muhalefet eden vatandaşlardan geldiğini belirten AK Partili Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak, isim değişikliğini Kocatepe ile bir bütünlük sağlama adına yaptıklarını dile getirdi.

Başkan Çıngırak, “İsim değişikliğini Eylül ayında gündeme getirdik. Vatandaşlarımızla da istişare ettik. Büyük Taarruz emrinin verildiği Kocatepe’ye çıkarken beldemizden çıkılıyor. Biz de bir bütünlük sağlama adına belde ismimizi Kocatepe olarak meclis kararıyla değiştirdik. Valilik ve İçişleri Bakanlığı da onayladı. Yapılan eleştiriler yersiz” diye konuştu. FOTOĞRAFLI

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir