YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Çalışkan: “Gazeteci dürüst olmalı” Çalışkan: “Gazeteci dürüst olmalı”
Basın İlan Kurumu Afyonkarahisar Şube Müdürü Selami Çalışkan, gazetecilik mesleğinin önemli bir meslek olduğunu belirterek, "Gazeteci dürüst olmalı” dedi. Çalışkan: “Gazeteci dürüst olmalı”

Çalışkan, Gün FM’de yayınlanan Gündem programında önemli mesajlar verdi.
Gazeteciliğe kadrolu olarak 1979 yılında Milli Gazete’de başladığını kaydeden Çalışkan, “İlk gittiğim haber Rahmetli Erbakan’ın bir basın toplantısıydı. Elime eski bir fotoğraf makinesi vermişlerdi. Bu haberi yaptım ve beğenildi. Sonrasında birçok habere gittim. İstanbul’da gazetecilik yaptım ve haber dolayısıyla birçok şehre ve ülkeye gittim. Merhum Liderler Turgut Özal, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ile Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın birçok programını takip ettim” şeklinde konuştu.
“MUHABİRLER HABERİ OLDUĞU GİBİ YANSITMALIDIR”
Gazeteciliği meslek olarak seçmeyi düşünen gençlere tavsiyelerde bulunan Çalışkan, “Gazeteci eline gelen haberi bekletmemeli. Bir de habere muhatap olan kişinin mutlaka görüşünü almalı. Gazeteci dürüst olmalı. Muhabirler haberi olduğu gibi yansıtmalıdır. Köşe yazarları yorum yapabilir. Bir gazetenin geçmişte ‘haber kutsal, yorum hürdür’ diye bir sloganı vardı. Haberi aynen yapmanız gerekir. Gazeteci çok okumalı ve araştırma yapmalıdır. İlimizde de işini güzel yapan birçok gazeteci arkadaşımız var” diye konuştu.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir