YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Çukurca Şehitlerimiz dualarla anıldı Çukurca Şehitlerimiz dualarla anıldı
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerin hain saldırısı sonucu şehit olan canlarımız memleketleri Bolvadin ve Çay ilçesine bağlı Karacaören beldesinde dualarla anıldı. Çukurca Şehitlerimiz dualarla anıldı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK’lı teröristlerin hain saldırısı sonucu 31 Ekim 2016 tarihinde Şehit olan Piyade Uzman Çavuş Nuri Başaran ile Piyade Uzman Çavuş Fatih Ak Şehadetlerinin birinci yılında Bolvadin ve Çay Karacaören beldesinde dualarla anıldı.

Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı 5’nci Dağ ve Komando Tabur Komutanlığı 2’nci Dağ ve Komando Bölük Komutanlığı emrinde görevli iken 31 Ekim 2016 tarihinde Şehit Asb.Çvş.Bahri Uçuş operasyonu kapsamında Hakkari’nin Çukurca İlçesi Hisar Dağı Binlis Tepe bölgesinde PKK Terör Örgütü mensubu teröristlerle girdiği silahlı çatışma sonucu şehit olan 2 şehidimiz şahadetlerinin birinci yılında baba ocaklarında ayrı ayrı dualar ile anıldı.
İlk olarak Şehit Piyade Uzman Çavuş Fatih Ak Çay ilçesi Karacaören beldesinde Belediye Belediye Başkanı Muhterem Algül ve Şehidimizin ailesinin ev sahipliğinde Karacaören Düğün salonunda öğlen yemeği ikram edilerek dualar ile anıldı.
Programa Çay Kaymakamı Turan Erdoğan, Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Orhan Sırma, Afyonkarahisar Garnizon Komutanlığı Şehit Gazi İşlem Subayı Topçu Kd. Alb.Fatih Sağdıç, İl J. Kom.Yrd. J. Alb.Ercan Altın, Karacaören Belediye Başkanı Muhterem Algül, Afyonkarahisar SGK İl Müdürü Samet Fidan,Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, Daire Amirleri, Şehit Aileleri ve Gaziler ile Karacaören halkı katıldı.
Başkan Kumartaşlı, Karacaören Belediye Başkanı Muhterem Algül’e ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti.

BOLVADİN’DE ANILDI

Bolvadin ilçesinde ise Şehit Piyade Uzman Çavuş Nuri Başaran, Öğretmenevinde dualar ile anıldı.
Burada düzenlenen programa Bolvadin Kaymakamı İbrahim Özkan, Bolvadin Belediye Başkanı Fatih Kayacan ile Karacaören’den gelen diğer protokol üyeleri ile Bolvadinliler katıldı.
Şehitlerimiz için yapılan duaların kabul olmasını dileyen Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı “Yine canlarımız yanıyor. 2 günde 9 şehit verdik. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Dualarımızı Allah kabul etsin şehitlerimizin mekânları cennet olsun” dedi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir