YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Dayı iddialı konuştu; “Ankara’nın yolunu hizmet yolu yapacağız” Dayı iddialı konuştu; “Ankara’nın yolunu hizmet yolu yapacağız”
AK Parti Bolvadin İlçe Başkanlığı görevine seçilen Ömer Dayı, yönetim kurulu üyeleri ile Ankara'da bir dizi ziyaretlerde bulundu. Dayı iddialı konuştu; “Ankara’nın yolunu hizmet yolu yapacağız”

Ankara’da Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Afyonkarahisar Milletvekilleri Ali ÖZkaya ve Hatice Dudu Özkal’ı ziyaret eden Dayı, Bolvadin ilçesine müjdeli haberlerle döndü.
Görüşmelerde Bolvadin’e Yeni Hastane, Kırkgöz Projesi, Gençlik Merkezi gibi konular ele alındığı bildirildi.
Ankara dönüşü bir açıklama yapan AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Ömer Dayı, “Ankara’nın yolunu hizmet yolu yapacağız” dedi.

BOLVADİN’E MÜJDELİ HABERLER

Dayı konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Yönetim kurulumuz ile ilçemizde yapılacak olan yatırımlar ile ilgili görüşmelerde bulunmak üzere TBMM ne ve grup toplantısına katıldık. Sayın bakanımız ve milletvekillerimiz ile özel bir toplantı gerçekleştirdik. Yapılan görüşmeler sonucu yeni hastanenin proje ihalesi kasım ayında yapılacak daha sonra da yapım ihalesi gerçekleştirilecek. Gençlik merkezi yapılması konusunda ve yer tesbiti ile ilgili çalışmalar yapılacak. Müsteşarımız Sayın Akif Özkaldı Kırkgöz projesi ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağı müjdesini verdi. Ayrıca Bölgemize Tabiat parkı yapılması konusunda da yer tespiti yapılması içinde çalışmalara başlandı. Partimizin Genel Merkezinde de Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mustafa Ataş ve Teşkilat Başkan Yardımcımız Hemşerimiz Sayın Ahmet Koca ‘yı ziyaret ettik. Yönetim Kurulumuz Belirli periyotlarla Ankara’ya ziyaretler gerçekleştirecek ilçemize hizmet için Ankara’yı âdeta yol edinecek” dedi.

BOLVADİN TARIMA DAYALI İHTİSAS OSB HAYIRLI OLSUN

Bolvadin Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yatırım programına alındığı müjdesini veren Dayı, Bolvadin organize hayvancılık bölgesinin yaklaşık 10 bin baş besi sığırı kapasiteli olup içerisinde besi sığırcılığı için ihtiyaç duyulan mezbaha, yem fabrikası gibi tesislerin yer alacağını söyledi.
Tarıma Dayalı Organize Sanayi Bölgelerinin sayılarının artırılması amacıyla 9 yeni OSB projesi de yatırım kapsamına alındığını hatırlatan Dayı, bu projeler arasında Bolvadin Tarıma Dayalı İhtisas Besi OSB’nin de yar aldığını kaydetti.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir