YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Dinar’da 800 adet TOKİ Konutunun temelleri atıldı Dinar’da 800 adet TOKİ Konutunun temelleri atıldı
Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde 800 TOKİ konutlarının temeli atıldı. Dinar’da 800 adet TOKİ Konutunun temelleri atıldı

12 Haziran 2017 günü itibariyle ihalesi yapılan TOKİ evlerinin en küçüğü olan 2+1 tipi konutların temelleri atıldı.
Dinar Fatih Mahallesinde 3. Etap 800 Konut, 9 Dükkânlı Ticaret Merkezi ve 1 Camii İnşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi işleri de devam ediyor.
TOKİ DİNAR KONUTLARI YATAY MİMARİYE UYGUN OLACAK
TOKİ Dinar 3. etap konutları yatay mimari konsepte uygun olacak şekilde 4 katlı olarak tasarlandı. Konutların 407’si 2+1, 303’ü 3+1 ve 90’ı ise 4+1 planında inşa edilecek. Yöresel mimari unsurlar kullanılacak. Mahalle konseptli projede modern ve yöresel mimarinin izleri buluşturuldu. Cephelerde zemin kat seviyesinde taş kaplama, ahşap görünümlü kaplamalar, dekoratif pencereler ve söveler kullanılacak.
Konutların ihaleye çıkmasıyla başlayacak olan yapım işleri yüzde 30′a ulaştıktan sonra, TOKİ tarafından bazı hesaplamalar yapılarak şerefiye bedelleri belirlenecek. Daha sonra Evlerin kuraları çekilerek Hangi daire kime ait olduğunun belirlenmesinin ardından 2+1, 3+1 ve 4+1 tipi hak sahibi vatandaşlarla sözleşmeler imzalanacak ve ilk peşinatlar TOKİ’ye ödenecek. Sözleşmelerin imzalanmasıyla birlikte 3+1 ve 4+1 evlere sahip olan vatandaşların aylık ödemeleri hemen başlayacak. Küçük evler olarak tabir edilen 2+1 75 M2 olanların taksitleri ise evlerin tamamen yapılıp teslim edildiğinde ödemeleri başlayacak.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir