YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

EBS’Lİ İDARECİLER KAHVALTIDA BULUŞTU EBS’Lİ İDARECİLER KAHVALTIDA BULUŞTU
  Afyonkarahisar Merkez ilçede görev yapan Eğitim Bir-Sen üyesi okul ve kurum müdürleri Emir Murat Özdilek Uygulama Otelinde kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler. Toplantıda... EBS’Lİ İDARECİLER KAHVALTIDA BULUŞTU

 

Afyonkarahisar Merkez ilçede görev yapan Eğitim Bir-Sen üyesi okul ve kurum müdürleri Emir Murat Özdilek Uygulama Otelinde kahvaltılı toplantıda bir araya geldiler.

Toplantıda bir konuşma yapan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube başkanı Abdullah Çelik, tatil günü olmasına rağmen davetlerine teşrif eden okul-kurum müdürlerine teşekkür etti.

Yüksek katılımın üyeler arasında sendikal bilincin geldiği noktayı göstermesi açısından önemine değinen Çelik, şunları  söyledi:
“İçinde bulunduğumuz süreçte yoğun bir çalışma içindeyiz. Çalışmalarımızı insan odaklı olarak sürdürüyoruz. Yaptığımız işi, milletimize hizmet etmenin bir aracı olarak görmekteyiz. Siz değerli yönetici arkadaşlarımızın eğitim ortamlarının geliştirilmesi ve çocuklarımızın daha iyi, daha güzel, daha erdemli insanlar olarak yetiştirilmeleri hususunda azimle çalışamaya devam ettiğinizden eminim. Bildiğiniz gibi 2017 yılı Toplu Sözleşme yılı.  Toplu Sözleşme Masasına da yetkili sendika olarak Eğitim Bir-Sen oturacak. Toplu sözleşme ile ilgili hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube  olarak, öğretmenlerin sorun alanları ve çözüm önerileri ile ilgili “Öğretmenler Komisyonu”, Eğitim Yöneticilerinin sorun alanlarını ve çözüm önerileri ile ilgili “Eğitim Yöneticileri Komisyonu” ve GİHS, THS ve YHS çalışanlarının sorun alanları ve çözüm önerileri ile ilgili “GİHS, THS ve YHS Çalışanları Komisyonu”  olmak üzere üç komisyon oluşturduk. Bütün Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de Toplu Sözleşme hazırlıklarını sürdürmekteyiz. Sizlerden gelecek katkıları bekliyoruz.”

REFERANDUM SÜRECİ

Eğitim Bir-Sen olarak yaptıkları işi millete hizmet etmenin bir aracı olarak gördüklerini dile getiren Çelik, “Önümüzde bir referandum süreci var. Geriye dönüp baktığımızda ülkemizde istikrarın olduğu dönemlerde hizmetin arttığını, çalışanların daha güzel hizmet üretme imkânı ve ortamı bulduğunu ve alım gücünün arttığını görmekteyiz. Dolayısıyla krizlerin olmadığı, istikrarın ve büyümenin sürdüğü Güçlü Bir Türkiye istiyoruz. Bu nedenle Referandumda “Evet” diyoruz” dedi.

Referandum sonucunun ülkemizin sıkıntılarına çare olmasını dileyen Çelik, “Biz ideolojik sendikacılık yapmıyoruz. Doğrudan, güzelden yana olan tavrımızı sürdürmekte kararlıyız. Her zaman hakkın, hukukun, adaletin tarafındayız. Ben bu tatil günün de kıymetli vakitlerinizi ayırıp, buraya gelerek bizimle beraber olduğunuz için sizlere teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Kahvaltılı toplantı daha önce Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şubesi tarafından düzenlenen İşyeri Temsilcileri Eğitimi Programına katılanlara sertifikalarının dağıtılmasıyla sona erdi.

Yerel Haber Ajansı