YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

EĞİTİM BİR-SEN 25. YILINI KUTLADI EĞİTİM BİR-SEN 25. YILINI KUTLADI
  Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şubesi, geçmişten bu güne kadar şube yönetiminde sorumluluk almak suretiyle emek vermiş, ter akıtmış, dava ve gönül insanlarını... EĞİTİM BİR-SEN 25. YILINI KUTLADI

 

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şubesi, geçmişten bu güne kadar şube yönetiminde sorumluluk almak suretiyle emek vermiş, ter akıtmış, dava ve gönül insanlarını düzenlediği vefa toplantısında bir araya getirdi.

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Başkanı Sayın Abdullah Çelik, toplantıda yaptığı konuşmasında,  25. Kuruluş yılını kutlayan Eğitim Bir-Sen’in  hak, adalet, barış, emek, özlük ve özgürlük mücadelesiyle Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu söyledi.

Çelik, “14 Şubat 1992’de, Merhum Mehmet Akif İnan ve 14 arkadaşının çok büyük zorluklara göğüs gererek, mücadele ederek sendikamızı kurdu. Benzer zorlukların ilimizde de yaşandı. Gelinen nokta itibarı ile hamdolsun 5 bini geçen üye sayısı ile Afyonkarahisar’ımızın açık ara en büyük sendikasıyız. Bu başarıda geçmişten günümüze kadar mücadele etmiş olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Vefat eden gönül dostlarımıza Allahtan rahmet, emekli olan büyüklerimize sağlık sıhhat ve hayırlı ömürler, millete hizmet mücadelemizde bayrağı taşıyan kardeşlerimize başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra sendikanın kuruluşunda ve bugüne gelişinde emeği geçen şube yöneticileri duygularını, yaşadıkları zorlukları ve gelinen noktadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Toplu fotoğraf çekimi sonrası tekrar buluşma dilekleri ile toplantı sona erdi.

Yerel Haber Ajansı

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir