YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

EGM’den Özel Güvenlikçilere seminer EGM’den Özel Güvenlikçilere seminer
Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı tarafından düzenlenen Eğitim Semineri Afyonkarahisar'da başladı. EGM’den Özel Güvenlikçilere seminer

Seminerin açılışına Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, Özel Güvenlik Denetleme Başkanı Suat Çelik ile Polis Başmüfettişleri katıldı.

Açılışta konuşan Vali Mustafa Tutulmaz; “Afyonkarahisar’ın kendi içinde taşıdığı değerler çok fazla bilinmez. Seminer vasıtasıyla burada kaldığınız süre içerisinde inşallah Afyonkarahisar’ı daha çok tanıma imkânı bulursunuz. Afyonkarahisar’ımız son yıllarda termal tesisleri ile ön plana çıkmaktadır. İlimiz mermer merkezleri olarak yine Türkiye’de en önde olan ilimizdir. Ayrıca, ilimiz zaferin kazanıldığı topraklardır. Bugün eğer Cumhuriyetimiz var ise bu topraklarda ciddi bir mücadelenin bir sonucu olarak Cumhuriyet kazanılmıştır. Yine değişik lezzetleri ile de Afyonkarahisar’ımız ön plandadır. İnşallah bu seminer vasıtasıyla bunları tanıma, görme ve tatma imkânı bulursunuz” dedi.
Polisin devletin en önemli görevlerinden biri olan denetim görevini ifa ettiğini belirten Veli Tutulmaz, “Devlet ve yönetim bir anlamda denetimin iyi yapılmasıyla söz konusudur. Kurallar her yerde vardır. Ancak kurallarının uygulanması her yerde yoktur. Gelişmiş devletler ve az gelişmiş devletler kıyaslamasını yaptığımızda, kuralların uygulandığı devletlerin daha gelişmiş olduğunu, kuralların uygulanmadığı devletlerin daha geride kaldığını görüyoruz. Gelişmiş toplum olabilmenin sadece ekonomi ile olmadığını bilmemiz gerekiyor. Kuralları uygulama anlayışını yerleştirmeniz gerekiyor. Bizim kesinlikle kararlı bir şekilde kuralları uygulamamız lazım. Seminerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.
Seminer, Vali Mustafa Tutulmaz ile birlikte toplu çekilen hatıra fotoğrafının ardından devam etti.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir