YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Eli boş göndereceğiz Eli boş göndereceğiz
Amed Sportif Faaliyetler Teknik Direktörü Ahmet Akcan Afjet Afyonspor maçını kazanmak için takım olarak bütün güçleri ile oynayacaklarını söyledi. Eli boş göndereceğiz

TFF 2. Lig Kırmızı Grup 13. hafta mücadelesinde Amed Sportif Faaliyetler 19 Kasım Pazar 13.00’da sahalarında Afjet Afyonspor ile karşı karşıya gelecek. Kırmızı-yeşil-sarılı ekipte Afjet maçı hazırlıkları sürerken, antrenman öncesi Teknik Direktör Ahmet Akcan, mücadele hakkında açıklamalarda bulundu. Son maçta savunma olarak verimli olmadıklarını vurgulayan Akcan, “Son oynadığımız maçta özellikle ikinci devre belki savunma anlamında bir görüntü verdik ama esasen bunu ben şöyle değerlendiriyorum. Mutlaka biraz daha geride kabul ettik ama top rakipteyken bütün takım topun arkasında olmasını zaten hep söylüyoruz. Bunu takım olarak çok iyi yapmadığımızı düşünüyorum. Sadece yapamadığımız bir şey vardı, topu savunmadan hücuma geçişte hızlı olamadık ve geçtiğimiz pozisyonlarda bunları değerlendiremedik. Özellikle bu hafta onun üzerinde duruyoruz” şeklinde konuştu.

POZİSYONLARI GOLE ÇEVİRECEĞİZ

Deneyimli teknik adam, bir gol bulduktan sonra yapılan hücumları iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirterek, “Topu kazandığımızda savunmadan sonra hücum aksiyonlarını geliştirme amaçlı antrenmanlar yaptık. Maçta da tabii ki çok önemli bunlar ama bir tane yakalıyorsun, iki tane yakalıyorsun. Bunların bir tanesi bile olsa gole çevirmek önemli. Zaten bir tane gol bulduğumuzda da rakibin dengesini bozmuş oluyorsunuz. Karşı taraf bu sefer risk alıyor. O risk aldığı zamanda yine elde ettiğimiz hücumları iyi değerlendirebilirsek, daha iyi işler olur diye düşünüyorum” diye konuştu.

TÜM GÜCÜMÜZÜ SAHAYA YANSIYACAK

Ahmet Akcan, oyuncularının iyi çalıştığını söyleyerek, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı, “Kazanmak için bütün gücümüzle oynayacağız. Çocuklar iyi çalışıyor. Son maçla ilgili kendilerine daha da güven gelse de hedefimiz 3 puan. Afjet Afyon maçı da bu anlamda çok önemli. Yukarıya doğru gidişimizi bir adım daha yukarıya tırmanma adına önemli bir maç diye görüyorum. Eksil ya da cezalı oyuncumuz yok. Bu durum bize artı olarak dönecektir. Diğer oyuncuların fazla bir şeyi yok. Maça yetiştirmeye çalışıyoruz. Nasip, görev verdiğimiz arkadaşlarımızda elinden gelenin en iyisini yapacaktır. Hepsine güveniyoruz. Son maçta 2 tane genç oyuncumuzla oynadık. Oylarda aslan gibi oynadılar, mücadele ettiler. Bir bütünüz. Zaten kısıtlı bir kadromuz var. Kendileri de bunu biliyorlar. Yetiştirebildiğimizi yetiştireceğiz. Bizim için önce sporcu sağlığı gelir. Sahaya çıkacağız ve elimizden gelen her şeyi yapacağız inşallah.”

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir