YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Gaybubet evleri kurmak için özel gelmişler Gaybubet evleri kurmak için özel gelmişler
Afyonkarahisar'da yakalanarak tutuklanan 27 FETÖ üyesi şahısların 'Gaybubet evleri' kurmak için özel görevlendirildikleri ortaya çıktı. Gaybubet evleri kurmak için özel gelmişler

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturmaları kapsamında önceki gün düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınan 33 kişiden tutuklanan 27’sinin kente diğer illerden özel gelerek Gaybubet evleri kurdukları ortaya çıktı.

YEHA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından yurt genelinde ikinci bir yapılanmaya giden FETÖ/PDY elemanları, ülke genelinde ‘Gaybubet Evleri’ kurmaya başladı.

Afyonkarahisar’a da Malatya, Tokat ve Sivas ile diğer illerden gelerek Gaybubet evleri kurmakla görevlendirilen şahısların geçtiğimiz Mayıs ayından bugüne kadar sıkı takip altında tutulduğu öğrenildi.

Yeni kurulan Gaybubet evlerine yeni öğrenciler yerleştirilerek örgüte tekrar eleman kazandırmak isteyen 27 kişi İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin operasyonları ile amaçlarına ulaşamadı.

Operasyonlar sonucu tutuklanan 27 kişinin Gaybubet evleri kurmak için il dışından görevlendirildikleri ve üzerinde sahte kimliklerin de bulunduğu öğrenildi. Mahkemece salıverilen 5 kişinin ise Gaybubet evlerine yeni yerleştirilmiş öğrenciler olduğu öğrenildi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir