YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Gazeteci-Yazar Arif Yağcı, halkın gündemi ile yaygın basın gündemlerinin birbirini tutmadığını belirterek, halkın gerçek gündeminin geçim sıkıntısı olduğunu söyledi.

Gazeteci-Yazar Arif Yağcı, halkın gündemi ile yaygın basın gündemlerinin birbirini tutmadığını belirterek, televizyonlarda günlerce konuşulan Rasim Ozan Kütahyalı’nın da gazetecilikle alakası olmayan biri olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar’da internet üzerinden yayın yapan Kanal Afyon televizyonu Gerçek Gündem programına katılan Gazeteci Yazar Arif Yağcı, Rasim Ozan Kütahyalı için “Gazeteci falan değil, af edersin bu lavuğun teki. Konuşması tavrı, ahlakı etiği, bu millete bir türlü uymayan uyarlı olmayan yalağın teki” dedi.

HALKIN GÜNDEMİ GEÇİM

Televizyon kanallarında bunu konuşanlara da seslenen Yağcı, “Ya bunu ne konuşup duruyorsunuz. Bunu konuşanlar da prof prof adamlar, doç doç adamlar. Hadi dedik ya aklı başında zannettiğimiz gazeteci adamlar.
Bu olayların halkın hiç gündeminde olmadığını belirten Gazeteci Yağcı, “Millet bu kış günü evime ekmek götürebilir miyim derdinde. Kış günü işler durmuş, işsiz kalmış, ben yakacağı nereden bulayım, evimi nasıl ısıtayım derdinde. Emeklinin zaten parası yetmiyor. Gençlere iş yok ki emekliye olsun” diye konuştu.
Kış aylarının gelmesiyle meyve ve sebze fiyatlarının da yükseldiğine işaret eden Yağcı, “Halkın gündemi geçim derdinde, bizim af edersin ulusal televizyon dediğimiz adamların keyfi kebap. Gıcır… Adamların gündemi başka, halkın gündemi başka. Türkiye’de büyük şeyler dönüyor. Bir cam filmiyle, Rasim denen serseriyle, bir hain Barzani ile falan uğraşamayız” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANIMIZ NE DİYOR?

Sosyal Yardımlaşma Vakfı çalışanlarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleriyle seslenen Gazeteci Yazar Arif Yağcı, şöyle dedi:
“Gel bu insanların durumu bir gör be adam. Cumhurbaşkanımız demiyor mu; Bacası tütmeyen eve gidin? SSK’sını sorun demiyor. Devlet olarak dışarıda bir çok insana ulaşırken, kendi insanımıza ulaşamazsak yazıklar olsun diyor.”
Bazı kişilerin evini karton toplayarak ısıtmaya çalıştığına işaret eden Yağcı, “İki çocuk ile insan karton topluyor. Para yok kömür alamıyor. Kardeşim bu insanın evine bir gel, bir bak, bir gör” diye seslendi.
Yağcı, “Sosyal bilmem ne uzmanı, bir karış topuk ayakta, anten dantel de giyinmiş, tingil tingil; ‘ay nereye bakiyim, nereye gireyim’. Ben buna bi güzel veririm de…” dedi.

“SAYIN VALİ YARDIMCILARI”

Konuşmasında Vali Yardımcılarına da seslenen Yağcı, “Sayın Vali Yardımcıları Allahınızı severseniz, memleketteki pek çok evde soba yanmıyor. Vatandaş üşüyor Vali Yardımcıları. Sizlere sesleniyorum. Biz vicdanen rahat değiliz. Ey AK Partinin il başkanı, illa partili mi olması lazım bu insanların? Kayıt mı olması lazım oraya? Referans mı gösterilmesi lazım? Ne olması lazım? Bu memleketin vatandaşı şu anda evinde üşüyor!” diye konuştu.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir