YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

GENÇLİK OKUYOR GENÇLİK OKUYOR
Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ‘Kıraathaneler Aslına Dönüyor’ Projesi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Afyonkarahisar Gençlik Merkezinden yapılan açıklamaya göre,... GENÇLİK OKUYOR

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Afyonkarahisar Gençlik Merkezi ‘Kıraathaneler Aslına Dönüyor’ Projesi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Afyonkarahisar Gençlik Merkezinden yapılan açıklamaya göre, Osmanlı dönemde çay, kahve içilerek; gazete, dergi ve kitap okunan kıraathaneleri yeniden eski hüviyetine kavuşturmak isteyen Gençlik ve Spor Bakanlığı  ”Kıraathaneler Aslına Dönüyor” adlı projeyi yürütüyor.

Gençlik merkezlerinin öncülüğünde gerçekleştirilen bu proje ile  kıraathanelerde vakit geçiren gençler başta olmak üzere vatandaşların çay, kahve eşliğinde  kitap okuması hedefleniyor. 81 ilde  gençlik merkezleri tarafından uygulanan proje kapsamında Afyonkarahisar Gençlik Merkezi her ay düzenli olarak kahvehanelerde, kıraathanelerde, çay bahçelerinde kitap okuma faaliyeti gerçekleştiriliyor.

Yapılan faaliyet ile gençler hem kitap okuma alışkanlığı kazanıyor hem de toplumun farklı kesimlerine örnek olmak için sosyal sorumluluk projesini uygulanıyor .

Öte yandan projede yer almak isteyen kitap sever gençler, Burmalı Mahallesi Basın Caddesi Kurra Camii karşısında bulunan Afyonkarahisar Gençlik Merkezine davet edildiler.

Yerel Haber Ajansı

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir