UYSAL’DAN SERT CEVAP “İFTİRAYI ANCAK SİYASİ FAHİŞELER ATAR” | Yeha

UYSAL’DAN SERT CEVAP “İFTİRAYI ANCAK SİYASİ FAHİŞELER ATAR”

Yeha

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI VEYSEL EROĞLU’NUN SÖZLERİ ÜZERİNE DÜZENLENEN BASIN TOPLANTISINDA KONUŞAN DP GENEL BAŞKANI VE İYİ PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLİ GÜLTEKİN UYSAL, BAKAN EROĞLU’NA ANLADILARI DİLDEN CEVAP VERDİ

Image
Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Gültekin Uysal, “15 yıldır siyaset yapan bir kişi olarak ağzımızdan biriyle ilgili ithamda bulanacak, yalan yanlış iftira bu zamana kadar kimse ağzımızdan duymamıştır. Konuşma özürlü birisine cevap vermeyi ben hiç istemezdim” dedi.

Uysal, basında yer alan ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun sözleri üzerine “Bakanlık ve milletvekilliği ile trollüğü karıştıran, Bakan olduğunu varsaydığımız insanların sosyal medyada insanları kiraladıkları mantık hesabı insanlar gibi davrandıklarına şahit oluyoruz” diye konuştu.

“İFTİRAYI ANCAK SİYASİ FAHİŞELER ATAR”

İYİ Parti il binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan Uysal şöyle dedi:
“Hem şahsıma hem partimize böyle bir üslubu Afyonkarahisar 15 yıldır görmedi. Biz bu üslubu Burhatten Çoban’dan görmedik, burada memlekette yüz yüze bakıyorsunuz ama Bakanlık ve milletvekilliği ile trollüğü karıştıran, Bakan olduğunu varsaydığımız insanların sosyal medyada insanları kiraladıkları mantık hesabı insanlar gibi davrandıklarına şahit oluyoruz. Siyaset bir kenara, insanın kanına dokunacak bu iftiralara hiçbirimizin sabretmesini kimse beklemesin. Kimsenin eli armut falan toplamıyor. İstedikleri zeminde hangi usulde istiyorlarsa karşılarında duracağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İftirayı ancak namussuzlar atar, iftirayı ancak alçaklar atar, iftirayı ancak siyasi fahişeler atar.”

“BU ALÇAKLIĞIN HESABINI VERECEKLER”

Konuşmasını “Biz bugüne kadar kimsenin şahsıyla ilgili bir şey söyledik, şahsileştirerek bir kelime konuşmadık” diyerek sürdüren Uysal, şunları kaydetti:
“Madem anladıkları lisan bu, bu haysiyetsiz bu şeref yoksunu, Bakan olmuş milletvekili olmuş fark etmez, insan onuru için şerefi için yaşar. Birileri bunun için yaşamıyor olabilir. Kanıksamış olabilir gözleriyle gördükleriyle, gördüklerini inkar ediyor olabilir. Dini menfaat, menfaati din yapmış olabilirler. Ancak biz bunları gördüğümüz yerde haykıracağız. Bakan sıfatı taşısın taşımasın hiç fark etmez hak ettikleri muameleyi göreceklerdir. Bu alçaklığın hesabını eninde sonunda vereceklerdir. Tekrar söylüyorum iftira atanlar alçaklardır, tekrar söylüyorum alçaklardır, tekrar söylüyorum alçaklardır.”

“ÇAPSIZ, KABİLİYETSİZ BİRİ”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, ‘Üstüne basa basa ‘sayın’ demiyorum. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, akademisyen olarak saygı duymadığım bir adama ‘sayın’ demem. Çapsız, kabiliyetsiz, söylediği sözün arkasında duramayan zavallı biri” dedi.

Sözlerine Bakan Eroğlu’nun sözleriyle devam eden Akcan, şunları söyledi:
“Diyor ki; ‘İYİ Partiyi kurduran PKK ve ipleri PKK’nın elindi’. Şu elimde gördüğünüz fotoğrafta kimler var. Ortada o dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, yanında tüm Türklerin kanını emeceğim diyen aşağılık. Diğeri de İbrahim Tatlıses. Bu ülke İbrahim Tatlıses’in de Şivan Perver’in de kim olduğu bilir. Onların himayeleriyle destekleriyle akrabalarının bir kısmı AKP’den bir kısmı da HDP’den milletvekili adayı olmuş insanlar. Bunlara destek olan Cumhurbaşkanı ve yıllardır kendisine sadık olduğu için yanında taşıdığı, bir özelliği olmayan Veysel Eroğlu, üç beş gün önce İYİ Parti’yi kuranın PKK olduğunu söyleyecek, dönecek birkaç gün sonra da İYİ Parti’yi Pensilvanya kurdurdu doğrudan oraya bağlı diyecek. Onların bu beyanları üzerine İYİ Parti Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, ‘ya bunu ispatlarsınız ya da şerefsiz şerefsiz dolaşırsınız’ dedi. İşte şerefsiz şerefsiz dolaşıyorlar.”

“FET֒CÜSÜ PKK’LISI BAŞ DÜŞMANIMIZDIR”

Cumhurbaşkanı ve iktidarın yaptıklarını anlatarak sözlerine devam eden Akcan, “FETÖ meselesi çıktığında Erdoğan demedi mi; ‘Allah’ım ve milletimiz bizi affetsin’ diye. Amerika’ya bir haftalık ziyarete gittiğinizde Bülent Arınç randevu alarak Pensilvaya’ya gitmedi mi? Kendisine ‘Randevu verilirse siz de gider misiniz?’ diyen gazeteciye yine bu Recep Tayyip Erdoğan ‘Gökten ne yağdı da yer kabul etmedi?’ diye konuşmadı mı? Pensilvanya ile ilişkisi olan kim? Aslanlar gibi sizsiniz. Kucağınızda büyüttünüz. Türkçe Olimpiyatlarına kimleri çağırdınız? Eyy Veysel Eroğlu, Oruçoğlu Termal tesislerinde FET֒cülerin önde gidenleri tarafından verilen iftar yemeğinde bizi değil seni konuşturuyorlardı. O zaman gerile gerile, geyire geyire konuşuyordun. FET֒cülerin kucağında caka satarak konuşuyordun. Herkes haddini bilecek. Biz toprakların öz çocuklarıyız. FET֒cüsü ve PKK’lısı bizim baş düşmanımızdır. En iyi şekilde mücadele ederiz. Haddinizi bilin” şeklinde konuştu.

“AÇIK VE NET KONUŞUYORUM”

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Erdal Gümüş ise “Hasbelkader birilerine itaat ederek hasbelkader bakan olmuş insanlar ‘ip’in ipi Pensilvanya’nın elinde’ gibi hezeyana varan sözler sarf eder duruma gelmiş. Buna cevaben Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in dediği gibi, buradan hodri meydan diyorum. Her türlü imkan elinizde, yargı elinizde, Polis kuvvetleri elinizde, eğer bunun belgesi bilgisi elinizde var ise ortaya koyup gereğini yapın, tutuklayın. Yok elinizde bilgi belge olmadan bir iftira kampanyasına giriştiyseniz, ya iddiasında olanlar bunları ispatlasınlar ya da orta yerde şerefsiz şerefsiz dolaşmasınlar. Bu kadar açık ve net konuşuyorum” diye konuştu.
Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..