AFYONKARAHİSAR CHP’DEN KURULTAY ÇAĞRISI | Yeha

AFYONKARAHİSAR CHP’DEN KURULTAY ÇAĞRISI

Yeha

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Savaş Erdoğan, “Partimize ve ülkemize yeni bir umut ve yeni bir lider gerekmektedir. Bu nedenle Cumhuriyet Halk Partisi yetkili organlarına olağanüstü Kurultay çağrısı yapıyorum” dedi.

Image

Erdoğan yaptığı yazılı açıklamada, Afyonkarahisar CHP Örgütünün değişimden ve yeni bir Örgütlenme anlayışından yana olduğunu vurguladı.

Ülkenin ve ülke insanının çaresiz ve umutsuzluk içerisinde olduğunu belirten Erdoğan, “Ekonomimiz, eğitim sistemimiz,dış politikamız, demokrasimiz, adalet sistemimiz alt üst olmuş, ulusal medyanın algı operasyonuyla ve iş imkanı yaratmak yerine, sözde dağıtılan yardımlarla insanlarımızın aklıyla ve zekasıyla oynanmaktadır. Toplumsal barışımız yıpratılmış, insanlarımız mutsuzdur” dedi.

“KENDİMİZİ ANLATAMADIK”

CHP’nin seçim çalışmalarında kendini ve projelerini anlatamadığının apaçık ortada olduğunu ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:
“Cumhuriyet Halk Partisi olarak milletimize projelerimizi anlatamadığımız, milletimize kendimizi ifade edemediğimiz ve ülke gerçeklerini yeterince anlatamadığımız inkar edilemeyecek şekilde ortadadır. Genel Başkanımızı gerçekten sevmemize ve saygı duymamıza rağmen bir şeylerin de doğru gitmediği ortadadır. Uzun zamandan beri deniyoruz… Olmuyor. Olmadı.
24 Haziran seçimlerinin başarısız olmasının nedeni örgütler değil örgütleri yöneten ve yönlendirenlerdir. Seçim süreci boyunca Genel Merkezimizin örgütlü bir mücadele yapmaması, verilen örgütlü mücadelelerde pozitif siyaseti desteklememesi, örgütler üzerinde uyguladığı baskı ve politikalar, aday belirleme sürecinde sözde demokratik davranılıp; önce temayül yoklaması yapılması ve ardından örgütün sesine ve önerilerine kulak verilmeden, partiye yıllarca emeği geçen duayen isimleri liste dışı bırakarak tabanda hoşnutsuzluk ve antipati yaratılmasına neden olmuşlardır.
Bizler kaybetmedik yeniden başlıyoruz. Seçim sonuçları bizlere gösterdi ki artık CHP’nin değişime ve yenilenmeye ihtiyacı vardır. Biz Cumhuriyet Halk Partililer artık iktidar istiyoruz. Bunu başarabilmemiz için yerel seçimlere yenilenmiş ve daha güçlü kadrolarla gitmeliyiz.
Bu sebepten dolayı yaklaşan Yerel seçimlerin önem ve mahiyeti açısından, ülkemizin ve milletimizin durumu bu haldeyken gerçekleri görüp susmak doğru değildir ve değerlerimize aykırıdır. Partimize ve ülkemize yeni bir umut ve yeni bir lider gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi yetkili organlarına olağanüstü Kurultay çağrısı yapıyorum.”Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..