AYENGİN: “SESSİZ KALMANIZ ADAMLIĞINIZA SIĞMAZ” | Yeha

AYENGİN: “SESSİZ KALMANIZ ADAMLIĞINIZA SIĞMAZ”

Yeha

Aslen Bayburtlu olup Afyonkarahisar’da yıllardır işadamlığı yapan Engin Ayengin, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun İYİ Partililere PKK’lı olarak ithamlarda bulunmasına tepki gösterdi.

Image
Ayengin’in açıklaması şöyle:

“EYYY AFYON
EYYY AFYONLULAR
EYYY HEMŞEHRİLERİM,

Ben BAYBURTLU ENGİN AYENGİN. Belediye Başkan A.ADAYI oldum, her yerde “yabancı bu , yabancı belediye Başkanı istemiyoruz” dediniz. Ben Milletvekili A.ADAYI oldum, yine “ yabancı bu , yabancı vekil istemiyoruz.” dediniz. Türk Milliyetçiliği mücadelesi veren ben “YABANCI” ilan edilmeme ses çıkarmamakla beraber inanılmaz derecede yara aldım.
ANCAK,
Sırf siyaset için bu toprağın yetiştirdiği çocuğu ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan AHMET NEJDET SEZER AFYONDA yuhalandı. Güzel kardeşlerim, tüm izinleri alarak siyaset için kurulmuş bir parti ve Afyonda bu partinin teşkilat mensupları PKK’lı olarak ilan edilmelerine sessiz kalmamız doğru olmayacaktır.
Düne kadar hep beraber kol kola gezdiğiniz el üstünde taşıdığınız, görüşebilmek için sıraya girdiğiniz Sayın Abdülkadir AKÇAN’a ,Sayın Genel Başkan Gültekin UYSAL’a ne de teşkilat mensuplarına bu çirkin, akla ziyan itamı kabul etmemiz sesiz kalmamız ADAMLIĞIMIZA yakışmayacaktır.
Ben Türk Milliyetçisi ve Milliyetçi Hareket Partisinin AFYONKARAHİSARDA (beğenin beğenmeyin) kanaat önderi olarak bu gidişin doğru olmadığını söylemek zorundayım. Siyaseti hangi ÇATI altında yapmak istemeleri herkesin elindedir. Saygı göstermek ve nezaketle mücadele etmek gerekir. Hepimizin kardeş olduğunu unutmamakla beraber bizden ayrılan ve kurdukları partide yine AFYONKARAHİSARA hizmet edecek arkadaşlarımın kardeşlerimin asla böyle rencide edici ve akıl dışı suçlamanın bu ilde yer bulmayacağını bilmelerini isterim.
Bir kaç zamandır buralardan kullanılan dilin, bulunulan ithamların tehlike yaratığı konusunda uyarılarda bulundum. Sırf seçim kazanmak için birbirimize “TEHDİTLER” savurmanın, birbirimizi HAİN ilan etmemiz hepimizi yaralayacaktır.
ONUR, HAYSİYET ve ŞEREF Her şeyin üstündedir.
EVET, BEN YABANCI ENGİN.
SAYGILARIMLA…”Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..