UYSAL: DEVLETİ PARTİ HALİNE GETİRDİLER | Yeha

UYSAL: DEVLETİ PARTİ HALİNE GETİRDİLER

Yeha

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, devletin bir parti devleti haline geldiğini vurgulayarak; “Yargıyı neredeyse onun bir siyasal şubesi haline getirmiş olmanın bedelini ucu kendilerine dokunduğunda 17-25 Aralık’ta gördüler, 15 Temmuz’da gördüler” dedi.

Image


Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, bir dizi temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak üzere memleketi Afyonkarahisar'a geldi. Uysal, partisinin il başkanlığı binasını da ziyaret ederek, partilileri ile bir araya geldi. Demokrat Parti, CHP, Saadet Partisi ve İYİ Parti ile birlikte 'Millet İttifakı' içerisinde yer aldı. Yapılan ittifak anlaşmalarının ardından DP Lideri Uysal, ilk ziyaretini memleketi Afyonkarahisar'a yaptı. Partisinin İl Başkanlığı binasında yoğun bir kalabalık tarafından karşılanan Uysal, ittifak süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

GÜÇ BİRLİĞİ YAPILDI

Türkiye'nin selameti ve geleceği için ittifaka dahil olduklarını dile getiren Uysal, Türkiye'nin siyasetinin çok uzun zamandır yüksek gerilimde seyir ettiğini vurguladı. Uysal, “İYİ Partiyle beraber, Cumhuriyet Halk Partisiyle beraber, Saadet Partiyle beraber, Demokrat Parti’de geçmişten bugüne taşıdığı tarihsel kimliğiyle beraber, yeniden büyük Türkiye idealiyle milletimizi yarınlara taşıyabilmek adına bir güç birlikteliği yapmıştır. Bizlerde bütün dava arkadaşlarımızla beraber Türkiye’nin bu alt-üst oluşu içerisinde ideallerimizden zerre miskal sapmadan bu zamana kadar bu mücadeleyi vermeye gayret gösterdik. Başta burada bulanan değerli hemşehrilerime il başkanı olduğum andan itibaren hiçbir desteğini esirgememiş kıymetli büyüklerimize ben bir kere daha müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum” dedi.

Türkiye’nin huzur içerisinde bir seçim geçirmesini temenni eden Uysal, şöyle konuştu; “2007 yılında siyasal rekabetin fiilen kapandığı bir dönemde artık milletin meselelerinin konuşulacağı bir siyasal rekabetin yeniden açıldığı bir döneme geldik. İnşallah Türkiye burada suhulet içerisinde, huzur içerisinde bu seçimleri gerçekleştirir. Milli idarenin tecelli ahı Türkiye Büyük Millet Meclisi başta olmak üzere beraberinde değişen koşullar, şartlar dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı seçimiyle beraber insanımız hür iradesiyle eşitlik içerisinde, adil bir düzen içerisinde huzur içerisinde bu seçimleri yapar. Çok partili hayata geçtiğimiz günden bu güne birkaç münferit hadisenin dışında demokrasimizde sandığın üzerine gölge düşmemiştir. Ama yakın dönem içerisinde adeta devleti bir parti devletine dönüştürerek, yargıyı neredeyse onun bir siyasal şubesi haline getirmiş olmanın bedelini ucu kendilerine dokunduğunda 17-25 Aralık’ta gördüler, 15 Temmuz’da gördüler. İşte o nedenle Demokrat Parti olarak diyoruz ki; ‘demokrasi işinize geldi mi değil, herkes için demokrasi’ demek durumundayız. ‘Hukuk işinize geldi mi değil, herkes için hukuk’ demek durumundayız.”

UYSAL, AKŞENER’İN ADAYLIĞI İÇİN İMZA VERDİ

Parti binasındaki temaslarının ardından DP Lideri Gültekin Uysal, İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanı Erdal Gümüş ve kalabalık bir partili tarafından karşılanan Uysal, daha sonra Cumhurbaşkanı adayı olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e destek olmak için seçim kuruluna giderek imza verdi.Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..