ÜRETEN BELEDİYE: SANDIKLI | Yeha

ÜRETEN BELEDİYE: SANDIKLI

Yeha

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından üreten belediyecilik konseptinin güzel örneklerinin sergilendiği Sandıklıda yine bir proje ile ilçeye önemli bir değer kazandırılacak.

Image


SANJET A.Ş bünyesinde yapımı devam eden Jeotermal ısıtmalı çiçek serası ile sebze, meyve kurutma tesisinin tamamlanması ile Sandıklı Belediyesi kendi bünyesinde dev bir seraya kavuşmuş olacak. Bu kapsamda çiçek serasında yetiştirilecek ürünler Sandıklı ilçesindeki park bahçe ve yeşil alanlarda kullanılarak dışarıdan satın alınmasının önüne geçilecek.
Bunun yanı sıra diğer resmi kurum ve kuruluşlara ücreti karşılığı satışı yapılarak gelir elde edilecek.1000 m2 alan üzerine yapılan çiçek serası arz talep dengesi göz önünde bulundurularak ilerleyen zamanlarda büyütülmesi planlanıyor.
Kurutma tesisi ise her türlü meyve, sebze ve gıdanın kurutularak hijyenik bir şekilde paketlenmesi ve satışı planlanıyor. 500 m2’lik bir alanda yüzde 100 yerli sermaye ürünleri kullanılarak yapılan tesiste kurutulan ürünlerin ömrünün uzaması, bakteri ve su olmaması sebebiyle mikroplardan uzak tutması öncelikli avantajlar arasında yer alıyor.Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..