SANDIKLI’YA DEV YATIRIM: İLK KEK FABRİKASI SANDIKLI’YA KURULACAK | Yeha

SANDIKLI’YA DEV YATIRIM: İLK KEK FABRİKASI SANDIKLI’YA KURULACAK

KIÇIM

24 Haziran seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Millet kıraathaneleri kuracağız’ sözlerinin ardından harekete geçen Sandıklılılar, kıraathanelerde dağıtılacak keklerin yapımına talip olduklarını dile getirdiler.

Image

Yapılan girişimlerin ardından Türkiye’nin Millet Kıraathanelerinde dağıtılacak olan keklerin Sandıklı’da yapılmasına karar verildi.
Yaklaşık 1000 kişinin çalıştırılacağı Kek Fabrikasının yerinin Sandıklı Belediyesi tarafından hazırlanacağı, sıcak suyunun ise Sandıklı Kaplıcalarından sağlanacağı ileri sürüldü.

BÖLGE ÇİFTÇİSİ DE KAZANACAK

Kek Fabrikasının Sandıklı’ya kurulmasının ardından bölgedeki çiftçilerin ürettiği ürünlerin de değer kazanması bekleniyor.
Sandıklı, Kızılören ve Hocalar bölgesinde çiftçiler tarafından üretilen ürünlerin keklere konularak anında değerlendirileceği öğrenildi.
Patatesli kek, Sandıklı’nın biberli keki ise en çok rağbet görecek kekler arasında yerine alması bekleniyor.
Sandıklı’ya kurulacak Kek Fabrikasıyla böyleye yıllık 50 milyon dolarlık ek girdi sağlanması bekleniyor.

İŞÇİ ALIMLARI BELEDİYEDEN YAPILACAK

Kek Fabrikasında çalışacak işçiler ise Sandıklı Belediyesi tarafından belirlenecek. İşçi alımında parti ayırımı yapılmaması istendi. Yetkililer ise 'Bu kekler bizim keklerimiz. Kimse kimseyi keklemesin, parti ayırımı yapmamızı da beklemesin" şeklinde konuştular.Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..