YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

İğrenç olay İğrenç olay
Ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki kız çocuğu karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede 2.5 aylık halime olduğu ortaya çıktı. İğrenç olay

Afyonkarahisar’da ortaokul öğrencisi 11 yaşındaki kız çocuğu karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede 2.5 aylık halime olduğu ortaya çıktı. Savcılığa intikal eden olay sonrası alınan mahkeme kararıyla kıza kürtaj yapıldı. Kız çocuğu diğer 3 kız kardeşleriyle birlikte korumaya alındı.

İddiaya göre, Bilişsel Gelişim Geriliği nedeniyle özel eğitim aldığı öğrenilen 11 yaşındaki K.U’yu ‘sana kuş vereceğim’ diyerek mekruh bir binaya götüren 14 yaşındaki O. K. adlı çocuk, burada kıza tecavüz etti. Aynı okulda okudukları bildirilen O.K’nin daha önce de okulda kıza tacizlerde bulunduğu ve okul yönetiminin bu konuda tutanak tuttuğu ileri sürüldü.

“HASTANEDE HAMİLE OLDUĞUNU BEN ÖĞRENDİM”

Olayın ortaya çıkması üzerine gazetecilere açıklamalarda bulunan anne G.U., çocuğunun ve kendilerinin yaşadığı korkunç olayı anlattı.
Anne “Kızımdan ben şüphelendim, hastaneye götürdüm ve hamile olduğunu ben öğrendim. Kalın, bel ağrısı ve mide bulantısından dolayı götürdüm. Devlet Hastanesi’ne götürdüm orada meydana çıktı. Ondan önce şüphelendiğim bir şey olmadı. Kızım durumu çok kötü, zaten engelli benim kızım. Yüzde 50 engeli vardı, yüzde 25’e düştü. şu anda tedavi görüyor ve özel eğitim alıyor” diye konuştu.

“HAMİLELİK TESTİNİ BEN İSTEDİM”

Kızının karın ağrısı nedeniyle bir kaç sağlık kuruluşlarına götürüldüğünü belirten Baba İbrahim U. kızının hal ve hareketlerinden duyduğu şüphe üzerine kendisinin hamilelik testi istediğini söyledi.
Bir yıl önce İstanbul’dan Afyonkarahisar’a geldiklerini belirten Baba İbrahim U. devlet yardımlarıyla hayatlarını idam ettirdiklerini dile getirdi.
Kızını para karşılığı sattı iddialarını yalanlayan ve kızının tecavüze uğradıktan sonra böyle olduğunu savunan baba İ.U., ise, “Hastaneye kasık ağrısından dolayı ben götürdüm gece. Doktor gaz ve iltihap var diye gönderdiler. Cumartesi sabahı eşimi gönderdim hastaneye ‘git dedim buna komple tahlil yaptır’ ve tahlilde her şey çıktı, hamile olduğunu gördük. Sonra polise başvuruldu. Çocuk şubede ifadeler alındı ve şikayette bulunduk. Sonrada da çocuk alındı savcılık tarafından. Yapan kişi O.K., onlarda ‘böyle bir şey yok, benim çocuğumun yaşı daha küçük, erginlik çağında değil’ diyor ve iddiaları yalanlıyorlar. Benimle ilgili ‘çocuğunu para karşılığı sattı’ iddiaları yalandır, asılsız iddialardır. Kime sattıysam onu getirsinler” diye konuştu.

“OKULDA DA TACİZ ETMİŞ”

Kızının O.K. ile ilgili daha önceden her hangi bir şikayette bulunmadığını belirten baba İbrahim K., şöyle konuştu:
“O.K., ile ben konuştum ve benim çocuklarımdan uzak dur dedim. Kızıma kuş vereceğim sana diye komşumun evine arka tarafa götürüyor. Orda çocuğa istismarda bulunmuş. Okulda kızımı daha önceden de erkekler tuvaletine götürüp özel bölgesini ellemiş, okul yönetimi tutanak tutuyor. Tutanağı istedik biz adli işlem yaptıracağız diye ama tutanağı yırtıp atmışlar. O.K., şuanda serbest. 4 çocuğum vardı, onlarda kız ve yetiştirme yurdundalar.”

DÖRT KARDEŞ KORUMAYA ALINDI

Yaşanan olayın ardından küçük kızın ifadesinin ardından 14 yaşındaki erkek çocuk gözaltına alındı. Gözaltına alınan erkek çocuk ise suçlamaları reddetti. Erkek çocuğun ailesi de, küçük kızın başkaları tarafından istismar edildiğini iddia edip, 3 tanığı savcılığa götürdü. Bunun üzerine erkek çocuk, adli kontrol şartıyla bırakıldı.
Ailenin dört çocuğuyla ilgili koruma kararı aldırdı. Dört kardeş Afyon’daki Sosyal Hizmetler Çocuk Müdürlüğü’ne teslim edildi.

VALİLİK TAKİP EDİYOR

Olayla ilgili bilgisine başvurulan Afyonkarahisar Valiliği yetkilileri ise olayın kendilerine intikal etmesinin ardından ve savcılığın soruşturma başlatması sonrasında istismara uğrayan K.U.’nun diğer kardeşleri ile birlikte devlet korumasını alındığını belirttiler. Ayrıca açılan soruşturma sonrası görülecek davada Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü avukatlarının da olaya müdahil olacaklarını ifade ettiler.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir