YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

İYİ Parti istişare toplantısı yapıldı İYİ Parti istişare toplantısı yapıldı
Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti Afyonkarahisar İl istişare toplantısı, yapıldı. İYİ Parti istişare toplantısı yapıldı

Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen istişare toplantısına katılanları kapıda İl Kurucu Başkanı Erdal Gümüş ve Merkez İlçe Kurucu Başkanı Okşan Ulusoy Efe karşıladı.

İstişare toplantısına Afyonkarahisar ve ilçelerinden bayanların da çoğunlukta olduğu bir katılım sağlanması dikkat çekti.

Toplantının açılışında konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Kurucu Başkanı Erdal Gümüş, İYİ Partiye katılanlara ayrı ayrı teşekkür etti.

İYİ Parti tüzüğüne göre bayanların siyasete katılmalarını sağlamak adına yönetimin en az yüzde 25’inin bayanlardan oluşturulacağına dikkat çeken Başkan Gümüş, “İYİ Parti kamuoyunda anıldığı gibi şu veya bu partinin bir devamı ya da bir partiden ayrılan insanların kurduğu bir parti değildir. Bu partide her kesimden insan, bu vatana gönül vermiş insanlar olarak bir araya geldik. Bizim içimizde ülkücü de var, sosyal demokrat ve muhafazakar arkadaşlarımız da var. İYİ Partide yola çıkan arkadaşlarımızın tek savunması vatan, tek görüşü Atatürkçülük’tür. Bizim kimsenin görüşüne müdahale etme gibi bir lüksümüz olmadı, olmayacak”  dedi.

 

BAYANLARLA GURUR DUYUYORUM

 

İYİ Parti Merkez Kurucu Başkanı Okşan Ulusoy Efe ise konuşmasında bayanların çokluğundan dolayı çok memnun olduğunu dile getirdi.

Başkan Ulusoy Efe, “Önceden bir partiye bayan üye yapalım veya bayanlarla bir ziyarete gidelim denildiği zaman yanımızda kimseyi bulamazdık. Şimdi görüyorum ki bayanlarımız oldukça çoğunlukta. Bu bana ayrı bir gurur verdi ayrı bir umut verdi” diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplantıya katılanlar tek tek kendilerini tanıttı, görüşlerini dile getirdiler.

Yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik vurgulandı.

Toplantıya katılanlar arasında AK Parti’den, MHP’den ve CHP’den istifa ederek gelenlerin olması dikkatlerden kaçmadı.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir