YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Kış geldi denetimler arttı Kış geldi denetimler arttı
Afyonkarahisar Belediyesi Çevre Denetim Birimi yaklaşan kış aylarıyla birlikte hava kirliliği denetimlerini yoğunlaştırdı. Kış geldi denetimler arttı

Afyonkarahisar Belediyesi Çevre Denetim Birimi yaklaşan kış aylarıyla birlikte hava kirliliği denetimlerini yoğunlaştırdı.

Denetimlerin, Isınmadan Kaynaklanan Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği’ne göre ve İl Mahalli Çevre Kurulu (MÇK) Kararlarına göre yapıldığı bildirildi. 2017-2018 kış döneminin başlamasıyla Afyonkarahisar halkının daha temiz havada ve kaliteli yaşaması için vatandaşların da bu kararlara uymaları istendi.
Yapılan denetimlerde, Doğalgaz veya jeotermal enerji alt yapı çalışmalarının tamamlandığı kamu binası, özel işyerleri ve konutlara dönüşüm yapılarak alternatif enerji kaynaklarının kullanımına geçmeleri yönünde vatandaşlar bilgilendirildi.
İleriye dönük olarak Afjet / Doğalgaz altyapı çalışmalarının yapılarak tamamlanacak olan mahallelerde kamu binası, özel işyerleri ile konutlarda afjet/doğalgaz altyapısının tamamlanmasından itibaren 1 yıl içinde alternatif yakıtlara geçilmesi gerekmektiği hatırlatıldı.
Konuyla ile ilgili yapılan denetimlerde, alınan kararlara uymayan vatandaşlara tutanak tanzim edilerek uyarıldı.
Denetimleri ilerleyen günlerde de devam edeceği, uyarılara rağmen kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem yapılacağı bildirildi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir