YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

‘KURTULUŞ SAVAŞI SEMBOLÜ AFYON GEREĞİNİ YAPACAKTIR’ ‘KURTULUŞ SAVAŞI SEMBOLÜ AFYON GEREĞİNİ YAPACAKTIR’
  CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan Kurtuluş Savaşında önemli bir rol oynayan Afyonkarahisarlı vatandaşların referandumda kendilerine yakışanı yapacaklarını söyledi. Afyonkarahisar’dan yayın yapan Gün... ‘KURTULUŞ SAVAŞI SEMBOLÜ AFYON GEREĞİNİ YAPACAKTIR’

 

CHP Ankara Milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan Kurtuluş Savaşında önemli bir rol oynayan Afyonkarahisarlı vatandaşların referandumda kendilerine yakışanı yapacaklarını söyledi.

Afyonkarahisar’dan yayın yapan Gün FM radyosunda yayınlanan ve Gazeteci İsmail Akar’ın sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Bilgehan, gazeteciliğin zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu ifade etti.

Bilgehan, “Benim doğumuma 15 gün kala babam Metin Toker yazdığı bir haberden dolayı bir yıl cezaevinde kalmış. Ben doğdum ama babam cezaevindeydi.Ona CHP den milletvekili yaparak dokunulmazlık kazanırsın ve cezaevinden çıkarsın demelerine karşı bu öneriyi kabul etmedi.’Ben gazeteci kalayım, fakat gazetecilik yapan siyasete sıcak bakan bir arkadaşım var. Onu vekil edin’ önerisini yaptı.O kişi Rahmetli Bülent Ecevit’ti. Ecevit siyasete böylece başladı. Metin Toker öyle bir gazetecidir ki Dedem İsmet İnönü’yü eleştirmiş.Dayım Erdal İnönüyü’yü eleştirmiş siyasette önünü açtığı Bülent Ecevit’i eleştirmiştir. Şimdi de az da olsa böylesine yürekli cesur gazeteciler var. Onları selamlıyorum” diye konuştu.

HAYIR OYU VERİLMELİ

Dedesinin İsmet İnönü, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile bu topraklarda bağımsızlık ve kurtuluş mücadelesi verdiğini hatırlatan Gülsün Bilgehan “Afyonkarahisar çok özel bir kent. Buranın insanları güler yüzlü.Dedem İnönü’nün Afyon ile çok güzel anıları mevcut. Bu insanlar 16 Nisan da yapılacak referandumda hayır oyu vererek ecdadına yakışanı yapacaktır” dedi.

Afyonkarahisarlıların hayır oyu vereceklerine inandığını belirten Bilgehan, şunları söyledi:

“Çünkü böylesi yetkiler krallıklarda bile yok. Mevcut iktidar bu 15 yıl içinde ne istedi ise yaptı.1982 Anayasasının yarı maddesi değişti. Tabii ki yeni anayasa lazım ama böylesi denetimden uzak değil. Bu arada ülkede yaşananlara baktığımızda Suriye de yaşananlar ortada. PKK ve FETÖ terör örgütü kıskacı altında. İşsizlik yüzde 12’yi geçmiş, dış borçlarımız dağ gibi yığılmış asıl gündemimiz bu sorunların çözümü olması lazımdı. Ama gündeme geldi. Bu oylamada hayır çıkacağına inanıyorum. Halkımızı hayır vermeye çağırıyorum” şeklinde konuştu.

CHP milletvekili Ayşe Gülsün Bilgehan’a CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal,İl Başkanı Kemal Demirkırkan,Kadın Koları Başkanı Hafize Özmen eşlik etti.

Program sonrası Bilgehan GÜN FM anı defterini imzaladı. Gün FM yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar Gülsün Bilegehan’a Türk Bayraklı plaket hediye ederek yayın dolayısıyla teşekkür etti. (Ömer Mazi)

Yerel Haber Ajansı

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir