SOSYAL-MEDYA-POLITIKALARI Kurumsal Bilgisi | Yeha

Sosyal Medya Politikaları Kurumsal Bilgilendirme

Sosyal Medya Politikaları


Yerel Haber Ajansı;

Sosyal Medya, günümüzde ve gelecekte en etkin haber ve iletişim mecrası olarak görmektedir.
YEHA çalışanlarının da bu hassasiyet ve beklentiyle sosyal medya ağlarını kullanmalarına ve takip etmelerine önem vermektedir.
Sosyal ağları, etkin bir şekilde kullanan YEHA çalışanlarının, dünyadaki tüm gelişmelerden anında haberdar olmalarının yanında, bilgi ve deneyimlerini en üst düzeye çıkarmalarını beklemektedir.
YEHA çalışanlarından bunları gerçekleştirebilmeleri adına, “Haber Yayın İlkeleri”nin tamamlayıcı unsuru olarak kabul ettiği, aşağıdaki kriterlere bağlı kalmalarına önem vermektedir.
Yerel Haber Ajansı çalışanları;
Mensubiyetlerinin gereği olarak sosyal medya hesaplarında, YEHA ilişkilerini açıkça belirtirler.
YEHA'nın ve mesleğin gerektirdiği ciddiyete tüm paylaşımlarında hassasiyetle uyarlar.
YEHA’nın herhangi bir nedenle yayınlamadığı veya yayınlamaya değer görmediği haber içeriklerini, yetkili editörlerden izin alarak paylaşıma açabilirler.
YEHA yönetiminin belirlediği isim, adres ve çerçeve dışındaki sosyal medya kullanıcılarının paylaşımlarını haber konusu yapmak için ilgili editörün iznine başvururlar.
YEHA’nın tarafsızlık, doğruluk ve güvenilirlik ilkelerini zedeleyecek veya kurumsal bütünlüğüne gölge düşürecek ya da maddi veya manevi kayba uğratacak nitelikteki haber, fotoğraf, görüntü, görüş ve yorumlardan uzak dururlar.
Sosyal medya ağlarında yer alan görsel içerikleri, telif hakları sorunu giderilmedikçe haber konusu yapmazlar.
Siyasi tercihlerini belli etmezler veya bu nitelikteki bir oluşumun ya da kesimin propagandalarına yer vermezler.
Haber temelli her türlü bilgi veya istihbaratı, kaynağı ne olursa olsun, YEHA’dan paylaşmadan ve yayınlanmadan, kişisel hesaplarından duyurmazlar.