YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Mahalle sakinlerinden pankartlı teşekkür Mahalle sakinlerinden pankartlı teşekkür
Emirdağ Belediyesinin Afyon Caddesinde parke döşeme çalışmaları nedeniyle mahalle sakinleri pankartlarla Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın'a teşekkür ettiler. Mahalle sakinlerinden pankartlı teşekkür

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinin en işlek caddelerinden olan ve Afyonkarahisar’ı ilçeye bağlayan yol olarak bilinen Afyon Caddesinde parke döşeme çalışmaları nedeniyle mahalle sakinleri pankartlarla Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’a teşekkür ettiler.

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın’ın göreve gelmesinin ardından en çok eleştiriye maruz kalan Afyon Caddesinde başlatılan parke döşeme çalışmaları vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı. Öncelikle kent meydanına gelen yağmur sularından kurtarılması için çalışan Başkan Kargın, yıllardır girilmemiş yollara döşediği 140 bin metrekarelik parke taşının ardından, şimdi de Afyon caddesine el attı.
“KENDİ İMKANIMIZ, KENDİ İMALATIMIZ”
Emirdağ ilçesinde Başkan kargın’ın döneminde döşenen 140 bin metrekaralik parke taşının tamamen belediyenin şirketi olan parke üretim tesislerinde yapıldığına işaret eden Başkan Kargın, Afyon Caddesindeki parke döşeme çalışmalarının da tamamen belediyenin imkanları içerisinde yapıldığını hatırlattı. Başkan Kargın, “Kendi şirketimizde ürettiğimiz parkelerle, kendi insanımızla parke döşemelerini gerçekleştiriyoruz. Bu sayede yüzde 50’lere varan bir tasarruf elde ediyoruz. Bu tasarrufu da yine Emirdağ insanının hizmetinde kullanıyoruz. Diğerleri bin metre yol yapıyorsa biz yaptığımız tasarruf sayesinde 2 bin metre yol yapıyoruz” diye konuştu.

VATANDAŞLARDAN PANKARTLI TEŞEKKÜR
Emirdağ Belediyesi tarafından yapılan alt yapı ve üst yapı çalışmalarını takdirle takip ettiklerini dile getiren Emirdağlılar ise Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın ve çalışma ekibine tam destek verdiklerini ifade ettiler.
Evlerine ve cadde üzerine teşekkürlerini dile getiren pankartlar asan mahalle sakinleri, “Belediye Başkanımız Uğur Serdar Kargın ve belediye çalışanlarına teşekkür ederiz” diye konuştular.
HAVA ŞARTLARINA BAĞLI
Tamamen Emirdağ Belediyesi imkanlarıyla yaklaşık 18 metre genişliğinde 2 kilometre uzunluğundaki parke döşeme çalışmalarının yüzde 80’lik bir bölümü tamamlandı.
Çalışmaların diğer kalan kısmının ise hava şartlarına göre kısa sürede bitirilmesi bekleniyor.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir