YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Ayonkarahisar'da metruk bir binada çıkanda bir kişi yanarak can verdi, 1 kişi ağır yaralandı.

Olay saat 05.00 sıralarında Burmalı Mahallesi, Kireçci Sokak’daki 11 numaralı metruk binada meydana geldi. Dün gece geç saatlerde Ali Susuz (38) ve Beytullah Korkmaz (36) isimli iki arkadaş alkol almak için sürekli kullandıkları metruk binaya geldi. İkili alkol alarak eğlenmeye başladığı evde sabah karşı 05.00 civarında henüz belirlenemeyen bir nedenden ötürü yangın çıktı. Ahşap binada alevlerin aniden yükselmesi sonucu dışarı çıkamayan şahıslardan biri yanarak can verdi, diğeri ise ağır yaralı olarak kurtarıldı.
Yangına itfaiye ekipleri müdehale ederken, olay yerine gelen 112 Acil servis ekipleri Ali Susuz isimli vatandaşı ambulans ile Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Vücudunda ağır yanıklar olan ve alkollü olduğu öne sürülen şahıs ısrarlar “içeride arkadaşım kaldı” demesi üzerine yangın mahallinde çalışma başlatan ekipler yangın söndükten sonra harabeye dönen binaya girdiklerinde Beytullah Korkmaz isimli kişinin yanmış cesedine ulaştı.
Korkmaz’ın cesedi Afyonkarahisar Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Yangında evin önündeki park halindeki bir lüks otomobil de kullanılamaz hale geldi.
MADDE BAĞIMLISI KİŞİLER
Olayla ilgili gazetecilere konuşan Burmalı Mahallesi Muhtarı Suat Uygur “Bizim mahallemiz sit alanı olduğu için metruk binalar çok fazla. Burada yani yanan binada kalan arkadaşlarda bizim mahalle sakinlerimiz değil. Tinerci ve balici diye madde bağımlısı kişiler tarafından olduğunu tahmin ediyoruz. Bina oturulacak vaziyette değildi ve bu kişiler kayıtlı kişiler değildi” diye konuştu.
Yangın ile ilgili soruşturma başlatıldı.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir