YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

MHP STK’ların görüşlerine başvuracak MHP STK’ların görüşlerine başvuracak
MHP Afyonkarahisar İl Başkanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Osman Gürışık, STK'ların görüş ve önerilerini alacaklarını ifade etti. MHP STK’ların görüşlerine başvuracak

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Osman Gürışık, kentteki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek, görüş ve önerilerini alacaklarını ifade etti.

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Gürışık, Sivil Toplum Kuruluşlarının, insanların tek tek yapamadıklarını beraber el birliğiyle yapması olduğunu hatırlatarak, “Yani birlikteliği, gönüllülüğü ve dayanışmayı temsil eder. Sivil toplum kuruluşları gönül verenlerin de tecrübelerinden yararlanması gereken yerlerdir .Meslek Odaları, Sendikalar, Vakıflar, Hemşehri Dernekleri, Engelli Dernekleri ve toplum yararına çalışmalar yapan dernekler sivil toplumları oluştururlar” dedi.

ÜLKE EKONOMİSİNE ETKİLERİ

Bir ülkenin ekonomisinin gelişmesinde sivil toplum kuruluşlarının etkisi olduğunu belirten Gürışık, STK’ların insanlara vatandaşlık anlayışını da getirdiğini belirtti.
Sivil toplum kuruluşlarının, devlet-toplum ve birey ilişkilerinin sağlam ve güçlü bir şekilde düzenlenmesinde önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Grışık, şunları kaydetti:
” Sivil Toplum kuruluşlarının yaygın olduğu ve kabul gördüğü toplumlarda sorunların çözümlenmesinin daha kolay olduğu, kurum ve kuruluşlar arasındaki ilişki ve münasebetlerinde daha medeni ve hoşgörülü bir şekilde yürüdüğü veya yürütüldüğü su götürmez bir gerçektir.Bu yüzden sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri devletine,milletine bağlı bölücü ve ayrıştırıcı olmamalı ve bu anlayış içerisinde olan yöneticiler seçilmelidir. Bu kapsamda bir süredir çalışmalarını sürdürdüğümüz Yönetim Kurulundaki arkadaşlarımızla kısa zamanda bir araya gelerek sivil toplum kuruluşlarımız ile ilgili çalışmalarımızı, soru ve önerilerimizi kendilerini ziyaretlerimizde dile getirip, onların siyasilerden beklentilerini, görüş ve önerilerini dikkate alarak, soruna çözüm odaklı bir çalışma yapma gayreti içerisinde olacağız”.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir