YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

MHP’ye bir istifa darbesi daha! MHP’ye bir istifa darbesi daha!
Mersin'in Anamur İlçesi ve Konya Meram'da çok sayıda MHP üyesi, MHP'nin uyguladığı politikalar ve ülkücülere ağır sözler sarf eden AKP ile ittifak yapacak olması... MHP’ye bir istifa darbesi daha!

Mersin’in Anamur İlçesi’nde çok sayıda MHP üyesi, MHP’nin uyguladığı politikalar ve ülkücülere ağır sözler sarf eden AKP ile ittifak yapacak olması nedeniyle partisinden istifa etti.

Aralarında eski İlçe Başkanı Erdal Bulut, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarının da bulunduğu partililer, Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak istifa dilekçelerini yazdı.
Burada basın açıklaması yapan Bulut, “MHP´nin uyguladığı politikalar ve ülkücülere ağır sözler sarf eden Ak Parti ile ittifak yapacak olması, hem parti politikamıza, hem de partimizin kurucusu Başbuğ Alparslan Türkeş´in maneviyatına aykırıdır. Başbuğ Türkeş´in ülkü birliği yine MHP Genel Merkezi’nde baltalanmış, bize yürüyecek yol bırakmamıştır. Bugün burada bizler, üzülerek, içimiz yanarak partimizden istifa ettiğimizi bütün kamuoyuna duyuruyoruz” dedi.
Açıklamanın ardından grup, 11 Kasım günü istifa ederek İYİ Parti’ye geçen Belediye Başkanı Mehmet Türe´yi ziyaret etti.

KONYA MERAM’DA DA TOPLU İSTİFA

Bir toplu istifa da Konya’nın Meram ilçesinde yaşandı.MHP Meram İlçe Başkanı İbrahim Ay’ın sosyal medya hesabından yayınladığı ‘ihraç edilecekler’ listesine tepki gösteren 65 kişi, partilerinden istifa etti.”İSTİFALARIN DEVAMI GELECEK”İstifa eden üyeler adına açıklama yapan Aydemir Sezginer, “Artık ehil ellerde olmadığına inandığımız ve bizleri ikna etmek yerine ihraç etmeyi planlayan MHP Meram teşkilatına tepki olarak bugün itibariyle partimizden istifa ediyoruz. Kağıt üzerinde üyelik değil, ülkücü anlayışa gönül bağı daha önemli. İstifaların devamı gelecek” ifadelerini kullandı.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir