YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Milletvekili Köksal CHP Grup Yönetimine seçildi Milletvekili Köksal CHP Grup Yönetimine seçildi
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP TBMM Grup Yönetim Kuruluna seçildi. Milletvekili Köksal CHP Grup Yönetimine seçildi

CHP TBMM Grup Yönetim Kurulu ve Grup Disiplin Kurulu üyeleri seçimi yapıldı.

CHP TBMM Grubu’nun basına kapalı toplantısında, Grup Yönetim Kurulunun  9 üyesi, Grup Disiplin Kurulunun 7 üyesi ile 2 grup denetçisi için seçim yapıldı.

Buna göre Grup Yönetim Kuruluna, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu  Köksal, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Bursa Milletvekili Erkan Aydın,  Denizli Milletvekili Melike Basmacı, Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, Hatay  Milletvekili Birol Ertem, İstanbul Milletvekili Selina Doğan, İzmir Milletvekili  Murat Bakan ve Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan seçildi.

Öte yandan Grup Disiplin Kurulunda ise Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın,  Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek,  Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, Samsun  Milletvekili Kemal Zeybek ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş yer aldı.

Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ve Tokat Milletvekili Kadim Durmaz  da grup denetçileri oldu.

DESTEK OLANLARA TEŞEKKÜR

CHP TBMM Grup Yönetim Kuruluna seçilen Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, TBMM Grup Yönetim Kuruluna seçilmesinde desteklerinden dolayı partililere teşekkür etti.

Köksal, “Bugüne kadar neferi olarak verilen her görevi yerine getirmeye çalıştığım partimde Grup Yönetim Kurulu üyesi olarak da özellikle hukukçu kimliğimle Yasaların Anayasaya aykırılık iddiasıyla Anayasa Mahkemesine başvuru süreci dahil olmak üzere Mecliste her türlü mücadeleyi vereceğimi belirterek bu göreve seçilmemde destek olan başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere oy kullanan tüm milletvekili arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim” dedi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir