YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Önce iple boğularak öldürüldü sonra ateşe verildi Önce iple boğularak öldürüldü sonra ateşe verildi
AFYONKARAHİSAR’ın Şuhut ilçesinde yanan samanlıkta hayatını kaybeden 30 yaşındaki Ali Çaputçu'nun önce iple boğularak öldürüldüğü, direğe bağlanarak yakıldığı ortaya çıktı. Önce iple boğularak öldürüldü sonra ateşe verildi

AFYONKARAHİSAR’ın Şuhut ilçesinde yanan samanlıkta hayatını kaybeden 30 yaşındaki Ali Çaputçu’nun önce iple boğularak öldürüldüğü, direğe bağlanarak yakıldığı ortaya çıktı.

Afyonkarahiar’ın Şuhut ilçesine bağlı Mahmut Köy’de yaşanan samanlık yangını olayında 30 yaşındaki Ali Çaputçu adlı genç, kendine ait samanlıkta çıkan yangında beton kolona zincirle bağlanmış halde ölü olarak bulunmuştu.

Olayın ardından soruşturmayı genişleten jandarma ekipleri, otopsi raporunda maktulün önceden iple boğularak öldürüldüğü, sonradan direğe bağlanarak yakıldığı bilgisiyle yeniden harekete geçti.

Soruşturmayı genişleten Jandarma ekipleri, çelişkili ifadeler veren maktulün eşi Emine Çaputçu ile verdiği bilgiler doğrultusunda maktulün ikinci kuşaktan kuzeni olan Halil İbrahim Karataş’ın sorgularının ardından adliyeye sevk etti.

 

BANA SALDIRDI

 

Maktulün eşi Emine Çaputçu mahkemede verdiği ifadesinde, “O gece eşim kahvehanede dizi seyretmeye gitmişti. Ben de çocuklarımla evde beklerken cama bir taş geldi. Aşağı inip baktığımda Halil İbrahim Karataş’ı gördüm. Niye geldiğini sorduğumda ise bana sarılarak öpmeye çalıştı. Beni kucaklayarak samanlığın yanındaki kiler olarak kullandığımız yere götürdü. O sıra eşim geldi. Bizi öyle görünce ‘Allah belanızı versin’ diyerek dışarı çıktı. Halil İbrahim Karataş arkasından giderek eşimle boğuştu. İp ile kendisini boğdu ve samanlıktaki direğe bağladı. Ben de yukarı çocuklarımın yanına çıktım. Bir süre sonra uyumuşum. Sabah samanlığın yandığını gördüm. Komşular ve gelenler yangını söndürdü” şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

 

“YALAN SÖYLÜYOR, EVDEYDİM”

 

Anlatılanları kabul etmeyen Halil İbrahim Karataş ise Emine Çaputçu’nun yalan söylediğini, kendisinin Çuputçu ailesinin evine gitmediğini olayın geçtiği ileri sürülen saatlerde kendisinin, evinde oyun oynadığını” söyledi.

Ali Çaputçu’nun cinayet zanlılardan Halil İbrahim Karataş çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanırken, maktulün eşi Emine Çaputçu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Öte yandan Halil İbrahim Karataş’ın daha önce de Şuhut ilçesinde evli bir kadını da kaçırdığı ileri sürüldü.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir