YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

RATEM “MEDYA VE DEMOKRASİ ÖDÜLÜ AFYONKARAHİSAR’IN RATEM “MEDYA VE DEMOKRASİ ÖDÜLÜ AFYONKARAHİSAR’IN
  TBMM’de, Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından “Medya ve Demokrasi” etkinliği düzenledi. Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbesinin bastırılmasında en büyük... RATEM “MEDYA VE DEMOKRASİ ÖDÜLÜ AFYONKARAHİSAR’IN

 

TBMM’de, Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından “Medya ve Demokrasi” etkinliği düzenledi.

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbesinin bastırılmasında en büyük rolü medya organlarının oynadığını belirtti.

Başbakan Binalı Yıldırım, TBMM Tören Salonununda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, burada bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu bildirdi.

“Etki gücü bu kadar yaygın olan bir birliğin etkiniliğine katılmasaydım herhalde sonuçları farklı olabilirdi.” diye espiri yapan Yıldırım, “Marifet iltifata tabidir. Başarının mutlaka ödüllendirilmesi, teşvik edilmesi lazım. Yeni başarılara ulaşmak için buna ihtiyaç var.” ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım, Türkiye’nin önemli bir süreçten geçtiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

“15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde herhalde eşi benzeri görülmemiş bir iştir. İlk defa silaha, tanka, uçağa, helikoptere, füzelere karşı millet göğsünü siper etmiş ve bu alçakça girişimi bertaraf etmiştir. Bir kez daha Türk milletinin ne kadar asil, büyük bir millet olduğunu hep beraber 15 Temmuz gecesi gördük, şahit olduk.

Afyonkarahisar İnternet Medyası Radyo ve Televizyonlar Derneği (AFİMED) Başkanı ve Radyo 03’ün sahibi Ömer Elçi  15 Temmuz hain darbe girişiminde Başbakan Binali Yıldırım’ın “Bu bir darbe girişimidir.” açıklamasının hemen ardından Radyo 03 ve Armoni FM ortak yayını ile yaptığı yayınlarla tavrını ortaya koymuştu.

Hain darbe girişimi başarısız olana kadar mikrofon başında Radyo 03 ve Armoni FM ortak yayını AFİMED Genel Yayın Yönetmeni Arif Yağcı ve Armoni FM sahibi Yüksel Elçi sunumlarıyla yapılan canlı yayın, Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği RATEM’in “Medya ve Demokrasi Etkinliği”nde Başbakan Binali Yıldırım’ın elinden ödül aldı.

Radyo ve Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği (RATEM) tarafından “Medya ve Demokrasi” düzenlenen ödül törenine AK Parti Milletvekili Ali Özkaya , Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti Başkanı (AGC) Başkanı Mehmet Emin Güzbey, Bolvadin Gençlik  FM Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Sezen ve Radyo 03 Genel Yayın Yönetmeni Kemal Kantek katıldı

Ratem Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Gürsoy tarafından organize edilen büyük medya buluşması etkinliğinde, Radyo 03 ve Armoni FM adına , Başbakan Binali Yıldırım’dan ödülü Ömer Elçi aldı.

Yerel Haber Ajansı

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir