YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Sivil Polis aracına ateş eden 6 kişi tutuklandı Sivil Polis aracına ateş eden 6 kişi tutuklandı
AFYONKARAHİSAR'ın Sinanpaşa ilçesinde yaralama olayına karışan ve kaçarken sivil polis aracına ateş eden 6 kişi, tutuklandı. Sivil Polis aracına ateş eden 6 kişi tutuklandı

AFYONKARAHİSAR’ın Sinanpaşa ilçesinde yaralama olayına karışan ve kaçarken sivil polis aracına ateş eden 6 kişi, tutuklandı.

Sinanpaşa ilçesinde 4 Aralık’ta yaralama olayına karışan 6 kişi, kaçmak isterken kendilerini takip eden sivil polis arasına ateş açtı. Çok sayıda merminin isabet ettiği polis aracında ölen ya da yaralanan olmazken, kovalamacanın ardından şüpheliler yakalandı. Araçta yapılan aramda ise ruhsatsız olduğu belirlenen 2 otomatik av tüfeği, ruhsatsız tabanca, 4 bıçak, çok sayıda fişek ele geçirildi. Şüphelilerden birinin evinde ise 365 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. Şüpheliler sorgularının ardından çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘kamu malına zarar verme’, ‘görev yaptırmamak için direnme’, ‘tehdit’, ‘hakaret’ ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanununa muhalefet’ suçlarından tutuklandı.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir