YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

“Siyaseten taşların yerinden oynadığını biliyoruz” “Siyaseten taşların yerinden oynadığını biliyoruz”
Demokrat Parti Genel İdare Kurulumuz (GİK), Genel Başkan Gültekin Uysal Başkanlığında Genel Merkezde toplandı. “Siyaseten taşların yerinden oynadığını biliyoruz”

Ankara’da Genel Merkezimizde yapılan GİK toplantısı, Genel Başkanımız Gültekin Uysal’ın açış konuşmasıyla başladı.

“FİİLEN MUHALEFET ETMEK YASAKLANDI”

Uysal, yaptığı konuşmada, iktidarın kendi beka meselesini ülkenin beka meselesi haline getirme çabasında olduğunu ifade ederek, fiilen iktidara muhalefet etmenin yasaklandığı bir dönem geçirdiğimizi söyledi.
7 Haziran seçimlerinden itibaren siyasette bir kabuk değiştirme, kabuğunu yırtma, başka bir evreye geçme sürecinin başladığına vurgu yapan Genel Başkanımız Uysal, “Türkiye’nin hem tarihsel meseleleri hem de konjonktürel meseleleri birleşince siyaseten taşların yerinden oynadığını biliyoruz” dedi.

“KAVGAYI ÇIKARAN KENDİLERİ, ŞİKAYET EDEN KENDİLERİ”

Uysal, iktidarın eğitim politikaları ve son 15 yılda birçok bakan eliyle eğitim sisteminin defalarca değiştirilmesini de eleştirerek “Kavgayı çıkaran kendisi, karakola gidip şikayet eden kendisi misali bir durumla karşı karşıyayız” diye konuştu.
Başta eğitim, ekonomi, dış ve iç politikadaki gündem maddelerinin değerlendirildiği Genel İdare Toplantısında görüş alışverişinde bulunuldu.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir