YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Soğuk hava tatlı satışlarını artırdı Soğuk hava tatlı satışlarını artırdı
AFYONKARAHİSAR’da tatlıcı Salih Yusuf Sayır (28) havanın soğumasıyla birlikte tatlı satışlarında artış olduğunu söyledi. Afyonkarahisar’da kış mevsiminin etkisini göstermesiyle hava sıcaklığında ciddi düşüşler oldu.... Soğuk hava tatlı satışlarını artırdı

AFYONKARAHİSAR’da tatlıcı Salih Yusuf Sayır (28) havanın soğumasıyla birlikte tatlı satışlarında artış olduğunu söyledi.

Afyonkarahisar’da kış mevsiminin etkisini göstermesiyle hava sıcaklığında ciddi düşüşler oldu. Kentte tatlıcılık yapan Salih Yusuf Sayır, soğuğun etkisiyle tatlı satışlarında artış olduğunu belirterek, özellikle insanların evine götürdüklerinden ziyade alıp hemen yiyebileceği halka tatlısındaki artışın gözle görülür olduğuna vurgu yaptı. Sayır, “Ayaküstü yenilen bu tatlımız biraz daha fazla rağbet görüyor. Halka tatlıyı tercih edenlerin sayısı giderek artıyor” dedi.

Ailesinin de tatlıcılıkla uğraştığını belirten Sayır, halka tatlıya olan rağbetin vatandaşın gözü önünde yapılması ve taze taze satılmasının da etkisinin olduğunu kaydetti. Kadınların evlerde halka tatlısı yapabilmeleri için tarifini de veren Sayır, “Unumuzu eledikten sonra biraz toz maya ekleyerek yoğuruyoruz. 10 dakika kadar beklettikten sonra kızgın yağa bırakarak pişmelerini sağlıyoruz. Pişen halkalarımızı da önceden hazırlanmış soğuk şerbetin içerisine bandırıp çıkartıyoruz. Tatlımız bu şekilde servise hazırdır” diye konuştu.

Sayır, ev hanımlarını da uyararak sıcak çıkan halkaların sıcak şerbete bırakılması halinde hamurlaşacağını ve yenemez hale geleceğini de sözlerine ekledi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir