YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

“STK’lar, makam ve koltuk adamlarına yalakalık derneğine dönüştü” “STK’lar, makam ve koltuk adamlarına yalakalık derneğine dönüştü”
Gazeteci-Yazar Arif Yağcı, kentteki Sivil Toplum Kuruluşlarının, makam ve koltuk adamlarına yalakalık derneğine dönüştüğünü ileri sürdü. “STK’lar, makam ve koltuk adamlarına yalakalık derneğine dönüştü”

İnternet üzerinden yayın yapan Kanal Afyon televizyonunda Gazeteci Serdar Günay’ın hazırlayıp sunduğu Gerçek Gündem Programında konuşan Yağcı, Afyonkarahisar’da 1200’e yakın derneğin bulunduğunu belirterek, bunların ancak 15-20 tanesinin tam anlamıyla faaliyet gösterdiğini söyledi.
Son zamanlarda Sivil Toplum Kuruluşlarının belli makam ve koltuk adamlarına yalakalık derneğine dönüştüğünü ileri süren Yağcı, şöyle konuştu;
“Şu anda faaliyette olan bu 15-20 derneğe baktığımız zaman, asli mecrasında değil, siyasi mecralara göre hareket eden, üyelerinin çıkarları, birlikteliği, sosyal konumlarından ziyade
makam ve koltuk adamlarının derdini ve sıkıntısını paylaşan konuma yöneldiler. Bu çok üzücü bir olay” dedi.
Sivil Toplum Kuruluşlarının asli görevinin makam ve koltuk sahiplerini koruyup kollama olmadığını vurgulayan Yağcı, “Sivil Toplum Kuruluşlarının asıl görevi kendi üyesini koruyup kollama olması gerekirken, makam ve koltuk sahiplerini koruyup kollama derdine düştüler. Kendi üyeleri için bir sıkıntı olduğu zaman sazan gibi çamura yatıyor, makam ve koltuk sahiplerinin sıkıntıları olduğu zaman çamurluktaki sazan çıkıyor onları savunur hale geliyor” diye konuştu.
Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticilerine seslenen Gazeteci-Yazar Arif Yağcı, “Bırakın makam ve koltuk sahibi kişileri savunmayı da kendi üyelerinizin sıkıntılarını savunun” dedi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir