YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

THY koltuk garantisi istedi THY koltuk garantisi istedi
Afyonkarahisar'a Gaziantep'ten düzenlenecek uçak servisi için THY tarafından koltuk garantisi istendiği öğrenildi. THY koltuk garantisi istedi

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, “İlimizin daha cazip hale gelebilmesi için değişik bölgelerden ve öncelikli olarak da Gaziantep ve civarından bir uçak kaldıralım düşüncesi vardı. Sayın Bakanımız buradayken yine bu konu gündeme geldi. Daha sonra Sayın bakanımız Türk Hava Yolları yetkilileri ile görüşmüş. Biraz garanti koltuk taleplerinin olduğunu söyledi” dedi.
Afyonkarahisar’daki turizm potansiyelini arttırmak, turizmde katma değer sağlamak, kente gelen misafirlere daha iyi hizmet vermek ve kente yapılacak olan uçak seferleri ile ilgili birçok alanda katkıda bulunmak amacıyla Vali Mustafa Tutulmaz’ın başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi.
Valilik Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Vali Yardımcısı Erhan Günay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Abdülkadir Konak, İl Kültür Turizm Müdürü Mehmet Tanır, THY Bölge Müdürlüğü Temsilcisi ve Afyonkarahisar’da ticari faaliyetlerini sürdüren Termal Otellerin yöneticileri ile Zafer Havalimanı Temsilcisi katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz, “İlimizin daha cazip hale gelebilmesi için değişik bölgelerden ve öncelikli olarak da Gaziantep ve civarından bir uçak kaldıralım düşüncesi vardı. Ben geldiğim günden beri bu konu üzerinde duruyorum. Geçenlerde Sayın Bakanımız buradayken yine bu konu gündeme geldi. Daha sonra Sayın bakanımız Türk Hava Yolları yetkilileri ile görüşmüş. Biraz garanti koltuk taleplerinin olduğunu söyledi. Bununla ilgili bir görüşmeyi sizlerle yapalım değerlendirelim diyerek toplandık. Biz, Belediye Başkanımız, Ticaret ve Sanayi Odamız, Esnaf Sanatkarlar Odamız ve sizlerin de aranızdan seçebileceğiniz bir veya iki kişiyle biraz kulis yapmamız gerekir. Öncelikle uçağın getirilmesi ile ilgili bir fikir alışverişinde bulunalım. Başka sıkıntılarımız da varsa bizim yapabileceğimiz çalışmalarla birlikte, aşabileceğimiz sorunlar varsa onları da burada görüşelim. Çünkü bizim artık şu anda 20 bin civarında olan yatak kapasitemizin 70 binlere çıkması öngörülüyor. Kalkınma Planlarında bu rakam ileride daha da artacak. Biz bunu sağlıklı bir şekilde planlayarak yürürsek sıkıntı çekilmemiş olur” dedi.
Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşmasının ardından toplantıya katılan turizm sektörü temsilcileri kent turizminin genel sorunları ile kente daha fazla uçuş gerçekleştirilmesi konusunda görüşlerini bildirdiler.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir