YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

‘TÜRKİYE’NİN İSTİKRARI VE İSTİKBALİ İÇİN ‘EVET’ DİYORUZ’ ‘TÜRKİYE’NİN İSTİKRARI VE İSTİKBALİ İÇİN ‘EVET’ DİYORUZ’
  Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Türkiye’nin istikrarı ve istikbali için ‘evet’ diyoruz. 2023, 2053, 2071 büyük hedeflerimizin gerçekleşmesi için ‘evet’ mührüne... ‘TÜRKİYE’NİN İSTİKRARI VE İSTİKBALİ İÇİN ‘EVET’ DİYORUZ’

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Türkiye’nin istikrarı ve istikbali için ‘evet’ diyoruz. 2023, 2053, 2071 büyük hedeflerimizin gerçekleşmesi için ‘evet’ mührüne basacağız Allah’ın izniyle. Ayrıca, istikrar ve hızlı karar için güzel bir yönetim için ‘evet’ diyoruz. 1923’ten 2013’e kadar geçen süre içerisinde kaç hükümet kuruldu. Ortalama ömrü, 16 ay istikrar dönemini düşersek 9 ay. 9 ayda çocuk bile doğmuyor. Dolayısıyla büyük yatırımlar yapılamıyor. Onun için Türkiye çok zaman kaybetti.” dedi.

Bakan Eroğlu, Kırklareli’ndeki Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen, DSİ tesisleri toplu temel atma ve açılışı ile orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ve Orman ve Köy İlişkileri Genel Müdürlüğü (ORKÖY) kredi sertifikaları dağıtım törenine katıldı.

16 Nisan’da yapılacak anayasa değişikliği referandumuna ilişkin kararı milletin vereceğini ifade eden Eroğlu, “”Türkiye’nin istikrarı ve istikbali için ‘evet’ diyoruz. 2023, 2053, 2071 büyük hedeflerimizin gerçekleşmesi için ‘evet’ mührüne basacağız Allah’ın izniyle. Ayrıca, istikrar ve hızlı karar için güzel bir yönetim için ‘evet’ diyoruz. 1923’ten 2013’e kadar geçen süre içerisinde kaç hükümet kuruldu. Ortalama ömrü, 16 ay istikrar dönemini düşersek 9 ay. 9 ayda çocuk bile doğmuyor. Dolayısıyla büyük yatırımlar yapılamıyor. Onun için Türkiye çok zaman kaybetti. Çünkü 9 ayda veya 14 ayda bir bakan, bakanlığın hangi kapısından gireceğini, hangi kapısından çıkacağını öğrenebilir mi, öğrenemez. Dolayısıyla sürekli ve kararlı bir yönetim için 16 Nisan’da bütün milletimize diyoruz ki ‘Hep birlikte sandığa gidelim ve evet mührünü vuralım’ diyoruz” diye konuştu.

Yerel Haber Ajansı