YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Vali Tutulmaz İscehisar’da Muhtarlarla buluştu Vali Tutulmaz İscehisar’da Muhtarlarla buluştu
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, İscehisar ilçesindeki muhtarlarla bir araya geldi. Vali Tutulmaz İscehisar’da Muhtarlarla buluştu

İlçe ziyaretleri sırasında köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Afyonkarahisar Valisi Tutulmaz, muhtarların istek, talep ve önerilerini titizlikle dinleyerek, taleplerle ilgili gerekli iş ve işlemlerin yapılması için talimatında bulundu.

Vali Mustafa Tutulmaz’ın İscehisar İlçesine yaptığı ziyaret sırasında köy ve mahalle muhtarlarının katıldığı toplantıya İscehisar Kaymakamı Muhammet Öztabak, İscehisar Belediye Başkanı Mustafa Çibik, Seydiler Belediye Başkanı, İl Müdürleri, ilçe müdürleri ve muhtarlar katıldı.
İscehisar İlçesinde köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelen Vali Tutulmaz; “Daha önce ilçe ziyaretleri yaptığımızda bazı ilçelerde muhtarlarımızla bir araya gelmiştik. Bazı İlçelerimizde ise çeşitli nedenlerle hızlı bir şekilde geçtik. Şimdi ilçelerimizde ikinci tura başladık. Daha önce muhtarlarımızla bir araya gelemediğimiz ilçelerimizde bir araya gelelim, hem tanışalım, hem de köylerimizin ve mahallelerimizin problemleri var ise onları hemen yerinde çözmeye çalışalım. Köylerimize yönelik hizmet götüren il müdürlerimizin hepsi şu anda burada. Dolaylı yoldan köye hizmet götüren bazı il müdürlerimiz de burudalar. Şu anda onların katkılarıyla problemlerimizi burada çözebileceklerimizi hemen burada çözeriz, burada çözemeyeceklerimizi ise notlarımızı alır daha sonra vilayet imkânlarıyla çözebiliyorsak vilayette, vilayette de çözemiyorsak da ilgili bakanlıklarımız vasıtasıyla çözmeye çalışırız. Muhtarlık önemli bir görevdir. Tarihten beri gelen köklü bir meslek. Köyün veya mahallenin her türlü problemi öncelikle sizi ilgilendiriyor. Dolaylı şekilde tabii İlçe Kaymakamımızı, İlçe müdürlerimizi, bizi, İl müdürlerimizi de ilgilendiriyor. Ancak olan veya olmayan hizmetten vatandaş öncelikle sizi sorumlu tutar. Şimdi siz bir taraftan onların problemlerini çözen ve onların taleplerini bize iletme konumundasınız, bir taraftan da bizim taleplerimizi, isteklerimizi vatandaşlarımıza iletiyorsunuz. Bizler ve sizler köylerin problemleriyle doğrudan veya dolaylı ilgilenen kişileriz. Köy yönetimlerinin genel yapısı içerisinde bize düşen tüm görevleri yapmaya hazırız. Bir şekilde problemlerimiz var ise çözelim, probleminiz yoksa da birbirimizi tanıyalım, aynı havayı teneffüs edebilmek için buradayız. Biz fazla zaman almadan sizleri dinlemek isteriz.”dedi.
Vali Mustafa Tutulmaz’ın konuşmasının ardından İscehisar ilçesine bağlı köy ve mahalle muhtarları ile Belediye Başkanları taleplerini dile getirdiler. Vali Tutulmaz tüm taleplerin titizlikle not alındığını belirtirken, devletimizin bütçe imkanları ölçüsünde taleplerin değerlendirilmesi için ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir