YEHA | Yerel Haber Ajansı

Yerelden Dünyaya

Vali Tutulmaz Sandıklı’da muhtarlarla buluştu Vali Tutulmaz Sandıklı’da muhtarlarla buluştu
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Sandıklı İlçesi'nde köy ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Vali Tutulmaz Sandıklı’da muhtarlarla buluştu

Sandıklı Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’ndaki toplantıya Sandıklı Kaymakamı Köksal Şakalar, Belediye Başkanı Mustafa Çöl, il müdürleri, ilçe müdürleri köy ve mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda köylerde alt yapı sorunu olmadığını ifade eden Vali Mustafa Tutulmaz, “Köylerimizde yapılan hizmetleri yakından takip ediyoruz. Köylerimizde şuan için altyapı ve önemli bir problem yok. İktisat dersinin ilk bölümünde gördüğümüz gibi ihtiyaç sınırsızdır. Kaynaklar ise kıt. Mutlaka köylerimizde bazı ihtiyaçlar olacaktır. Bu ihtiyaçları biz çözebiliyorsak çözeceğiz, çözemiyorsak üstlerimize bildirerek çözmeye çalışacağız” dedi.
Muhtarların kılık kıyafeti ve davranışları ile örnek bir insan olması gerektiğini vurgulayan Vali Tutulmaz; “Muhtarlık önemli bir görev ve makamdır. Bu makamın ağırlığını ve hassasiyetini iyi korumamız gerekir. Bu makamın saygınlığını korumakta sizlere düşüyor. Eğer siz hal ve hareketleriniz ile, kılık kıyafetiniz ile, davranışlarınız ile o makama uygun olmayan davranışlar sergilerseniz o makama zarar verirsiniz. Kamu görevlisisiniz. Yani kamu görevlisi gibi hareket etmeniz gerekir. Buna göre davranışlarınızı sergilemeniz gerekir” dedi.
Vali Tutulmaz, bundan sonra köylerde düğünlerde silah atılmaması için daha sıkı denetimler yapacaklarını ve bu konuda muhtarlara önemli görevler düştüğünü kaydetti.
Vali Mustafa Tutulmaz, toplantı sonrası protokol üyeleri ve muhtarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

admin

No comments so far.

Be first to leave comment below.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir